Klasztor i kościół Braci Kapucynów w Łomży

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
images/stories/lomza/00.jpg
images/stories/lomza/02 panorama.jpg
images/stories/lomza/03.jpg
images/stories/lomza/04 lomza noca.jpg
images/stories/lomza/05 szopka.jpg

Aktualności

Zapraszamy

Zapraszamy w niedzielę 2 lutego, Święto Ofiarowania Pańskiego oraz Dzień Życia Konsekrowanego do naszego kościoła na rozpoczęcie obchodów Roku Jubileuszowego 250-lecia obecności kapucynów w Łomży. Mszy św. o godz. 13.00 będzie przewodniczył bp Tadeusz Zawistowski, a homilię wygłosi o. Andrzej Kiejza Minister Prowincjalny naszej Prowincji Zakonnej. Wieczorem o godz. 18.00 Mszy św. będzie przewodniczył ks. infułat Jan Sołowianiuk. ZAPRASZAMY!!!

 

 

 

Droga Neokatechumenalna

Droga Neokatechumenalna

W pierwotnym Kościele, kiedy świat był pogański, ten, kto chciał zostać chrześcijaninem, musiał rozpocząć „katechumenat”, będący itinerarium formacji przygotowującej do Chrztu. Dziś proces sekularyzacji doprowadził wiele osób do porzucenia wiary i Kościoła: stąd konieczne jest itinerarium formacji do chrześcijaństwa.

Droga Neokatechumenalna nie jest ruchem, czy stowarzyszeniem, lecz narzędziem w łonie parafii, by na nowo przywieść do wiary ludzi, którzy ją porzucili.

Zapoczątkowana w latach sześćdziesiątych w jednym z ubogich przedmieść Madrytu, przez Kiko Argüello i Carmen Hernández, została poparta przez arcybiskupa Madrytu Casimiro Morcillo, który dostrzegł w tej pierwszej grupie rzeczywiste odkrycie Słowa Bożego i praktyczną realizację odnowy liturgicznej, wprowadzanej wówczas przez Sobór.

Wziąwszy pod uwagę pozytywne doświadczenie w parafiach Madrytu i Rzymu, w 1974r. Kongregacja Kultu Bożego określiła to doświadczenie mianem „Drogi Neokatechumenalnej”.

Chodzi o drogę nawrócenia, poprzez którą odkryć można bogactwo Chrztu.

Droga rozprzestrzeniła się na ponad 900 diecezji w 105 krajach, gdzie w 6 000 parafii istnieje 20 000 wspólnot.

W 1987r. w Rzymie otwarto Misyjne Międzynarodowe Seminarium „Redemptoris Mater”, przyjmujące młodzieńców, których powołanie dojrzewa we wspólnocie Neokatechumenalnej, i którzy gotowi są pójść na cały świat. W konsekwencji wielu biskupów przejęło rzymskie doświadczenie i dziś w świecie istnieje ponad siedemdziesiąt diecezjalnych misyjnych seminariów "Redemptoris Mater", w których formuje się ponad tysiąc seminarzystów.

W odpowiedzi na wezwanie papieża Jana Pawła II do nowej ewangelizacji, wiele rodzin, które przeszły już Drogę, ofiarowało się do pomocy w dziele misyjnym Kościoła, i przeprowadziło się do najbardziej zeświecczonych i zdechrystianizowanych obszarów świata, przygotowując powstanie nowych parafii misyjnych.

źródło: http://www.camminoneocatecumenale.it/new/default.asp?lang=pl

Prezbiter: br. Mirosław Ferenc OFMCap

Wspólne kolędowanie!!!

W Święto Ofiarowania Pańskiego
2 lutego 2014 roku o godz. 19.00
zapraszamy na wspólne kolędowanie do kościoła kapucynów. 
Jednocześnie będzie to otwarcie Roku Jubileuszowego -
250 lat Kapucynów w Łomży!!!
Zapraszamy wszystkich śpiewających, grających i słuchających!
Będziemy śpiewać dla Pana Jezusa i św. Rodziny!!!

 

KURS DLA NARZECZONYCH

Kurs dla narzeczonych!!! 
Rozpoczęcie 27.01.2014 (poniedziałek) 
Mszą św. o godz. 18.00 
w kościele kapucynów w Łomży

 

Uroczystość Objawienia Pańskiego

Uroczystość Objawienia Pańskiego
czyli Trzech Króli

Porządek niedzielny!
Obecność na Mszy św. obowiązkowa!

 

Strona 8 z 17

Facebook