Klasztor i kościół Braci Kapucynów w Łomży

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
images/stories/lomza/00.jpg
images/stories/lomza/02 panorama.jpg
images/stories/lomza/03.jpg
images/stories/lomza/04 lomza noca.jpg
images/stories/lomza/05 szopka.jpg

Ruch Światło-Życie

 

Ruch Światło - Życie powstał z inicjatywy Sł. B. Ks. Franciszka Blachnickiego w drugiej połowie drugiej XX w., który chciał stworzyć ruch dla ludzi młodych odpowiadający, ich dynamice i potrzebom duchowym. Ruch ten posiada charakter ewangelizacyjny, gdyż pragnie doprowadzić młodego człowieka do odkrycia Boga jako Osoby i odnalezienia swojego miejsca w Kościele, który jest wspólnotą wspólnot. Jest także ruchem formacyjnym, który kształtuje człowieka duchowo i prowadzi do pogłębienia wiary w Jezusa Chrystusa przez co czyni go chrześcijaninem w pełni tego słowa znaczeniu.


Przy naszej parafii działa także Ruch Światło – Życie. Staramy się żyć jego charyzmatem poprzez wskazania, które pozostawił po sobie Jego założyciel. Do naszej wspólnoty należy około 30 osób w różnym wieku. Większość uczestników to młodzież licealna i dzieci. Moderatorem wspólnoty oazowej jest br. Piotr Anusiewicz OFMCap. Animatorami w naszej wspólnocie są: s. Agnieszka Kudelska prowadząca grupę Dzieci Bożych i Oazy Nowej Drogi oraz Agnieszka Popkowska przygotowująca grupę na I st. Oazy Nowego Życia i oraz Weronika Jankowska  - przygotowująca grupę na II st. ONŻ.

Spotkania ogólne dla wszystkich odbywają się w każdy piątek o godz. 17.30 w salce młodzieżowej. Zapraszamy!

 

Kontakt: Br. Piotr Anusiewicz OFMCap