• on 19 lipca 2021

310 WARSZAWSKA PIESZA PIELGRZYMKA NA JASNĄ GÓRĘ – 15 BRĄZOWA

6 sierpnia wyruszy z Warszawy Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę pod hasłem „Józef, mąż Maryi”, a w ramach tej pielgrzymki wyruszy nasza kapucyńska grupa 15 BRĄZOWA, której oficjalnym patronem jest od tego roku św. Franciszek z Asyżu. Obecna sytuacja umożliwiła organizację pielgrzymki w formie pieszej za zachowaniem odpowiednich przepisów sanitarnych.

Limit osób mogących wziąć udział:

– osoby niezaszczepione maks. 300 osób w grupie

– osoby zaszczepione bez limitu.

Warunkiem zapisania się do naszej grupy jest zaakceptowanie i podpisanie następujących dokumentów: regulaminu, oświadczenia dotyczącego reżimu sanitarnego oraz przepisów RODO, dotyczących ochrony danych osobowych (proszę zwrócić uwagę na rozróżnienie wiekowe). Dla osób poniżej 16 roku życia konieczne jest podpisanie oświadczenia rodzica lub opiekuna. Wszystkie dokumenty są dostępne na stronie www.warszawa.paulini.pl/ w zakładce pielgrzymka.

Noclegi podczas pielgrzymki TYLKO w namiotach, bezwzględny zakaz organizowania sobie noclegów, posiłków i mycia u gospodarzy, którzy w tym roku udostępniają nam miejsca na pola namiotowe. Każda grupa będzie stanowić jakby oddzielną pielgrzymkę dlatego zakazane będzie przechodzenie pomiędzy grupami. Każdy pielgrzym musi posiadać środki ochrony: maseczkę, płyn do dezynfekcji oraz własne naczynia i sztućce. Nie będzie naczyń jednorazowych.

Wpisowe do naszej grupy 15 brązowej wynosi 160 zł, różnica 20 zł wobec sumy podanej na stronie pielgrzymki spowodowana jest tym, że w naszej grupie każdemu pielgrzymowi zapewniamy oprócz posiłków, chleb i wodę. Mile widziany będą jakieś dary do wspólnej kuchni (konserwy, dżemy) na wspólne śniadania.

Za kolejne osoby z rodziny wpisowe wynosi: za 2 osobę – 150 zl, za 3 osobę 140, za czwartą 130, dzieci od 7 do 10 lat – 40 zł, za dzieci do 6 roku życia nie płaci się wpisowego.

15 brązowa wyrusza 6 sierpnia z kościoła kapucynów przy Miodowej 13 w Warszawie po Mszy Świętej, która będzie o godz. 6.00. Zdanie bagaży przy kościele 5 sierpnia od godz. 15.00.

NOCLEG dla pielgrzymów spoza Warszawy jest zapewniony w Warszawie z zachowaniem przepisów sanitarnych. Należy zgłaszać to przy zdawaniu bagaży.

Zapisy w dniach 1-5 sierpnia w zakrystii przed i po Mszach Świętych.

Dojazd do Warszawy 5 sierpnia we własnym zakresie.