• on 18 kwietnia 2022

CHRYSTUS ZMARTWYCHWSTAŁ! ŻYCZENIA I OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 17 KWIETNIA 2022 – NIEDZIELI ZMARTWYCHWSTANIA

Chrystus Zmartwychwstał! Prawdziwie Zmartwychwstał! Niech ta prawda towarzyszy nam każdego dnia, abyśmy uwierzyli, że Ten, którego ukrzyżowano, żyje, działa i pragnie nas prowadzić do domu Ojca.On jest Drogą, Prawdą i Życiem!

  1. Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Porządek Mszy św. jak w niedzielę. Taca z przeznaczona jest na KUL i cele edukacyjne naszej diecezji.

Przez cały tydzień przeżywamy Oktawę Wielkanocy. W piątek w Oktawie Wielkanocy nie obowiązuje nas post.

  1. Przyszła niedziela, to Niedziela Bożego Miłosierdzia. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. W przyszłą niedzielę będą zbierane ofiary do puszek na cele realizowane przez Caritas naszej diecezji.
  2. W przyszłą niedzielę spotkanie rodziców i dzieci, przygotowujących się do I Komunii Św. po Mszy o godz. 11.30.
  3. Składamy sobie dzisiaj życzenia. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy wielkanocnej radości, zdrowych, pełnych miłości i życzliwości Świąt w rodzinie. Dziękujemy za troskę o piękno kościoła i wspomaganie materialne parafii i klasztoru.

ŻYCZENIA BISKUPA ŁOMŻYŃSKIEGO NA WIELKANOC 2022

Umiłowani Bracia i Siostry,

Prawda o Zmartwychwstaniu od dwóch tysięcy lat niezmiennie zadziwia świat i jest źródłem nadziei dla tych, którzy wierzą w Chrystusa. Obecnie, kiedy wojna toczy się za wschodnią granicą nasiej Ojczyzny, przepełnione nadzieją orędzie wielkanocne staje się szczególnym źródłem umocnienia i pocieszenia.

Niech ta nadzieja towarzyszy nam podczas Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Niech przezwycięży smutek i lęk. Niech przyniesie pokój i oddali szaleństwo wojny.

Wraz z biskupem Tadeuszem życzymy Wam – umiłowani Diecezjanie i drodzy Goście – błogosławionych Świąt Wielkanocnych oraz odwagi i siły do budowania Królestwa Chrystusowego na ziemi. Serdeczną życzliwością i pamięcią w modlitwie obejmujemy naszych Braci i Siostry z Ukrainy, którzy na terenie naszej diecezji znaleźli schronienie i pomoc. Niech wszystkim Zmartwychwstały Pan błogosławi.

+Janusz Stepnowski

Wasz Biskup