• on 3 grudnia 2023

I Niedziela Adwentu 03.12.2023

  1. Adwent rozpoczyna  nowy rok liturgiczny pod hasłem: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Podejmujemy adwentowy wysiłek duchowy, aby przygotować się na kolejne przeżywanie Świąt Narodzenia Jezusa Chrystusa. Temu przygotowaniu służą nasze osobiste praktyki uczestnictwa we Mszy roratnej, czytanie Pisma św. i dobre uczynki, szczególnie wobec ubogich, a także wyrzeczenia umacniające wolę i upiększające nasze dusze. Zapraszamy codziennie w dni powszednie Adwentu na„Roraty”: o godz. 6.05 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP i Mszę wotywną o NMPna godz. 6.30. Dzieci zapraszamy na Roraty we wtorki i piątki na godz. 18.00.
  2. Dziś o godz. 16.45  spotkanie kółek różańcowych.
  3. W tym tygodniu przypada I czwartek.
  4. W piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. w porządku zwykłym. O godz. 12.00 będzie nabożeństwo zwane Godziną Łaski. Z racji uroczystości tego dnia nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  5. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii rozpoczną się w przyszłą niedzielę. Poprowadzi je ks. prof. Marek Skierkowski.
  6. W przyszłą niedzielę dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Ogólnopolska zbiórka ofiar do puszek.
  7. Zapraszamy do włączenia się w akcję „Tytka charytatywna”. Polega na wypełnieniu papierowej torby artykułami pierwszej potrzeby – spożywczymi, chemii gospodarczej, które zostaną rozprowadzone przez koło Caritas działające przy naszej parafii. Torby znajdują się przy ołtarzu św. Antoniego. Gdyby toreb zabrakło można użyć reklamówki. Zapakowaną torbę prosimy przekazać br. Dominikowi na furcie klasztornej.
  8. Br. Piotrowi dziękujemy za roznoszenie opłatków wigilijnych, a wam za złożone ofiary. Opłatki na stół wigilijny oraz wigilijne świece Caritas, można nabyć w zakrystii.
  9. Przypominamy orzeczenie Episkopatu Polski z 2015 roku, oparte na Encyklice Jana Pawła II „Evangelium vite”: że, „kto głosuje i popiera metodę „in vitro”, nie może przyjmować Komunii Świętej”.   
  10. Serdecznie dziękujemy za wszelkie dobro. Na ten tydzień oczekiwania i czuwania adwentowego, życzymy Wam wielu Bożych łask przez wstawiennictwo Matki Bożej Niepokalanej, a św. Mikołaj biskup, niech otworzy nasze serca na potrzebę wzajemnej troski i przyniesie nam radość obdarowywania ludzi dobrem