• on 5 stycznia 2024

Objawienie Pańskie 06.01.2024

  1. Dziś Uroczystość Objawienia Pańskiego – czyli Trzech Króli. Taca dzisiejsza przeznaczona jest na misje prowadzone przez naszych braci. Zapraszamy na stronę www.misje.kapucyni.eu gdzie znajduje się sklep, z którego dochód również przeznaczony jest na misje.
  2. Na stolikach z prasą jest do wzięcia poświęcona kreda i kadziło. Kredą wypisujemy na drzwiach naszych domów pierwsze litery imion Mędrców: Kacpra, Melchiora i Baltazara, przedzielając je krzyżykami i dodając datę obecnego roku. Można również używać drugiej formy, czyli skrótu od łacińskiej formuły błogosławieństwa Christus Mansionem Benedicat tzn. „Niech Chrystus błogosławi ten dom”. Te znaki na drzwiach naszego domu są świadectwem naszej wiary.
  3. Zapraszamy do udziału w Orszaku Trzech Króli, który organizują parafie: św. Andrzeja Boboli, Krzyża Świętego, i parafia Miłosierdzia Bożego. Zachęcamy serdecznie do wspólnego rodzinnego świętowania i ogłaszania tajemnicy Narodzenia Pańskiego na ulicach naszego miasta. Orszak rozpocznie się Mszą św. w tych trzech parafiach o godz. 12.00, po czym nastąpi przejście do ołtarza papieskiego przy parafii Miłosierdzia Bożego. Tam odbędzie się symboliczny pokłon Trzech Króli.
  4. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają misje prowadzone przez nasz Zakon i wspomagają nas przez czynione dobro. Polecamy Was Bogu w naszych codziennych modlitwach.