• on 1 grudnia 2019

Ogłoszenia duszpasterskie 1 grudnia 2019 – I Niedziela Adwentu

  1. Adwent rozpoczyna nowy rok liturgiczny i duszpasterski pod hasłem:„Eucharystia daje życie”.

2. Zapraszamy w dni powszednie Adwentu na„Roraty”. O godz. 6.05 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP i Mszę wotywną o NMP na godz. 6.30. Dzieci zapraszamy na „Roraty” w poniedziałki i w środy na godz. 16.30.

3. Po Mszach o godz. 11.30, 13.00 i 18.00 – prowadzona będzie/jest kwesta „Bożonarodzeniowy Dar Serca”,organizowana przez Caritas diecezji łomżyńskiej na rzecz Funduszu „Dzieci Chore”.

4. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.00 spotkanie Róży Różańcowej. Po Mszy św. o godz. 11.30 spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. O godz. 16.00 spotkanie dla kółek różańcowych.

5. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca.

6. W przyszłą niedzielę 8 grudnia będziemy obchodzić Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

7. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii, rozpoczną się w przyszłą niedzielę. Poprowadzi je o. Andrzej Romanowski, nasz współbrat z Warszawy.

8. Spotkanie dla kandydatów do sakramentu Bierzmowania w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 13.00.

9. W zakrystii są do nabycia świece Caritas na stół wigilijny.

10. Br. Piotrowi dziękujemy za roznoszenie opłatków, wam za złożone ofiary. Opłatki można jeszcze je nabyć w zakrystii.

11. W czwartek od strony uczelni Jańskiego zostanie podstawiony kontener na makulaturę.

12. W przyszłą niedzielę ogólnopolska zbiórka ofiar do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

13. Zapraszamy do udziału w zbiórce zużytego sprzętu eklektycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD). Zbiórka będzie miała miejsce 11 i 12 grudnia do godz. 15.00 na podwórzu klasztoru. Przychody z akcji wspomogą Szpital na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce prowadzony przez Siostry Orionistki.

14. Dziękujemy za wszelkie dobro duchowe i materialne, a naszych dobrodziejów ogarniamy codzienną modlitwą. Niech ten czas Adwentu odnowi nasze serca przez radość, czuwanie i modlitwę. A Maryja Niepokalana, niech Wam wyprasza potrzebne łaski.