• on 1 maja 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 1 MAJA 2022 – 3 NIEDZIELA WIELKANOCNA

  1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna XIV Ogólnopolski Tydzień Biblijny pod hasłem: „Posłani z darem pokoju Chrystusa zmartwychwstałego”.
  1. Dziś rozpoczyna się miesiąc maj, w którym szczególnie czcimy Najświętszą Maryję Pannę. Nabożeństwa majowe będą odprawiane o godz. 17.30. Niech nasze uczestnictwo w tych nabożeństwach będzie wyrazem wiary i wdzięczności Maryi za opiekę nad naszym narodem, naszymi rodzinami i parafią.
  1. Dziś o 17.00 spotkanie Kółek różańcowych.
  1. W poniedziałek dzień Flagi Narodowej. Wywieśmy flagi narodowe. Jest to zewnętrzny znak naszego patriotyzmu i miłości do Ojczyzny.
  1. We wtorek uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Porządek Mszy św. niedzielny. Jest to zarazem kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja – Święto Narodowe.
  1. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca.
  1. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania w przyszłą niedziele o godz. 16.30, a nie jak było zapowiedziane po Mszy o 13.00.

Sakrament Bierzmowania będzie w środę 1 czerwca o godz. 18.00.

I Komunia – 29 maja na Mszy o godz. 11.30.

Komunia Rocznicowa – 5 czerwca na Mszy o godz. 11.30.

  1. W zakrystii można zgłaszać tegorocznych Jubilatów25 – lecia lub 50 – lecia Sakramentu Małżeństwa.Uroczysta Msza św. będzie odprawiona za te jubileuszowe pary w ostatnią niedzielę czerwca o godz. 13.00.
  1. Uczniom klas maturalnych, którzy zakończyli naukę i przygotowują się do egzaminów maturalnych życzymy odwagi, uczciwości, mądrości i światła Ducha Św., aby wyniki tych egzaminów były dla nich jak najlepsze.
  1. Trwając w radości paschalnej życzymy wam Bożego pokoju i odwagi w słuchaniu Słowa Bożego. Niech Maryja, Królowa Polski wyprasza wam potrzebne łaski.