• on 1 sierpnia 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 1 SIERPNIA 2021 – 18 NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Dziś przypada 77 rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Pamiętajmy w naszych modlitwach o Powstańcach, którzy jeszcze dziś żyją albo już odeszli do Pana, a zwłaszcza o tych, dla których walka o suwerenną Ojczyznę trwała długo po zakończeniu drugiej wojny światowej.
  2. Piesza Pielgrzymka Łomżyńska na Jasną Górę wyruszyła tradycyjnie dziś 1 sierpnia po Mszy św. w Katedrze Łomżyńskiej o godz. 6.00.
  3. Jutro przypada święto Matki Bożej Anielskiej z Porcjunkuli. Odpust można uzyskać w każdej świątyni parafialnej i franciszkańskiej pod zwykłymi warunkamiPorządek Mszy św. powszedni. Po Mszy o godz. 18.00 procesja. 
  4. W tym tygodniu wypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. 
  5. W piątek przypada Święto Przemienienia Pańskiego. 
  6. Miesiąc sierpień jest miesiącem powstrzymania się od alkoholu i innych używek. Zachęcamy do podjęcia miesięcznej abstynencji. Niech ten gest będzie znakiem wrażliwości na potrzeby moralne narodu i przejawem miłości do bliskich naszych w rodzinach.
  7. Od dziś do czwartku włącznie w zakrystii trwają zapisy na 310 Warszawską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę do Kapucyńskiej 15 Brązowej. W naszym kościele od 1 do 14 sierpnia apele pielgrzymkowe bezpośrednio po zakończeniu Mszy św. o godz. 18.00.
  8. W przyszłą niedzielę przy naszym kościele będzie zbiorka ofiar na leczenie Nikodema Wasilewskiego z Białegostoku chorego na SMA-1.  
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
  10. Dziękujemy Wam za wszelkie ofiary na klasztor. Życzymy dobrego tygodnia pod opieką Matki Bożej. Niech Bóg udziela nam wszystkim swojego błogosławieństwa.