• on 9 grudnia 2017

Ogłoszenia Duszpasterskie 10.12.2017r.

Ogłoszenia duszpasterskie  II Niedziela Adwentu 10.12.2017 r.

 

  1. Rozpoczęliśmy Rekolekcje Adwentowe. Od poniedziałku do środy porządek rekolekcyjny następujący: Msze św. o godz. 6.30; 00; 10.00 i 18.00. Przed każdą Mszą św. rozpoczynamy spowiedź. W środę na godz. 10.00 zapraszamy szczególnie ludzi chorych, gdyż podczas Mszy św. będzie udzielany Sakrament Chorych. Na zakończenie rekolekcji w środę 13 grudnia, będą zbierane ofiary dla ojca rekolekcjonisty. Rekolekcje wygłosi o. Marek Pasiut, kapucyn pracujący na Białorusi. Bardzo prosimy, aby znaleźć czas na spowiedź, na słuchanie słowa Bożego i na Eucharystię. W czasie trwania rekolekcji nie będzie nowenny do św. Antoniego we wtorek.

 

  1. Codziennie podczas Adwentu zapraszamy na Godzinki o NMP na godz. 6.05 oraz na Mszę „Roratnią” o godz. 6.30.  Roraty dla dzieci w poniedziałek i w środę  o godz. 16.30. Zapraszamy serdecznie wszystkie dzieci.

 

  1. Dzisiaj przed kościołem ofiary zbierane do puszek przeznaczone będą na Pomoc Kościołowi na Wschodzie. Dziękujemy za ten gest solidarności chrześcijańskiej.

 

  1. Spotkanie w grupach dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania dzisiaj o godz. 16.30.

 

  1. W sobotę 16 grudnia o godz. 18.00 Msza św. za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. Intencje można składać w zakrystii.

 

  1. W zakrystii są jeszcze do nabycia opłatki oraz świece Caritasu na stół wigilijny.

 

  1. W przyszłą niedzielę Młodzież Franciszkańska na Mszach od godz. 10.00 będzie rozprowadzała sianko na stół wigilijny, a na Mszach porannych wolontariusze Caritasu przeprowadzą akcję „ Bożonarodzeniowy Dar Serca”.

 

  1. Przypominamy narzeczonym, przygotowującym się do sakramentu małżeństwa, że w myśl nowego programu duszpasterskiego wchodzą nowe zasady bezpośredniego przygotowania do małżeństwa. Wszystkie informacje szczegółowe, są podane na stronie internetowej Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Łomżyńskiej. Prosimy młodych o zapoznanie się z nimi.

 

  1. Dziękujemy za wszelkie dobro oraz życzymy Wam Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi Niepokalanej. Wszystkich naszych parafian i dobrodziejów polecamy w modlitwie Miłosierdziu Bożemu.

 

 OGŁOSZENIE RADY OSIEDLA Nr 5: Zapraszamy wszystkich mieszkańców ul. Kapucyńskiej, Kaznodziejskiej, Krzywe Koło, Rybaki, Senatorska, Woziwodzka, Zielona i inne na posiedzenie dotyczące bezpieczeństwa, porządku i planowanych inwestycji z Budżetu Obywatelskiego. W posiedzeniu udział zapowiedział wiceprezydent Łomży. Spotkanie 14 grudnia o godz. 17.00 w III LO na ul. Senatorskiej.