• on 12 listopada 2017

Ogłoszenia duszpasterskie 12.11.2017r.

Ogłoszenia duszpasterskie XXXII  Niedziela Zwykła

 1. Dzisiaj po wieczornej Mszy św. na godz. 19.00 zapraszamy na Modlitwę Uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem, prowadzoną przez naszych braci i młodzież z Kapucyńskiego Zespołu Uwielbienia.
 2. Zapraszamy w tygodniu do słuchania Słowa Bożego i na katechezy ewangelizacyjne dla młodzieży i dorosłych prowadzone przez katechistów z Drogi Neokatechumenalnej. Katechezy w poniedziałek i czwartek po Mszy wieczornej o godz. 18.45. Jutro zostanie ogłoszone ORĘDZIA ZBAWIENIA – radosna wiadomość, że Bóg nas kocha za darmo.
 3. W piątek 17 listopada swoje imieniny obchodzi br. Cherubin Złotkowski. Msz Święta w Jego intencji zostanie odprawiona tego dnia o 6.30. Polecamy brata Waszym modlitwom.
 4. Mężczyzn w wieku od 18 do 30 roku życia, którzy są zainteresowani życiem kapucyńskim zapraszamy w dniach 24 – 26 listopada na Rekolekcje Kapucyńskie. Weekend w naszym klasztorze to wyjątkowa okazja do tego, żeby poznać braci i sposób ich życia. To również czas na osobistą modlitwę, wyciszenie i doświadczenie Pana Boga.
 5. Przez cały listopad zapraszamy na modlitwę za zmarłych. Będziemy modlić się za naszych bliskich zmarłych polecanych w wypominkach podczas modlitwy różańcowej o godz. 17.20 oraz podczas codziennej Mszy św. wieczornej o godz. 18.00.
 6. We wtorek o godz. 8.00 nowenna do św. Antoniego. Intencje do św. Antoniego można składać w zakrystii.
 7. W tym tygodniu br. Piotr będzie kontynuował roznoszenie opłatków na Wigilię Bożego Narodzenia w następującym porządku: Poniedziałek 13 listopada: ul. Krzywe Koło i ul. Kapucyńska,  Wtorek  14 listopada: ul. Kolegialna, ul. Kanalna i ul. Wiejska, – Środa 15  listopada: ul. Piękna blok nr 6, 8, 10, 12, 14,  Czwartek 16 listopada: ul. Piękna blok nr 16, 18, 20, 22, 26,  Piątek 17 listopada: ul. Długa blok nr 1,  Sobota 18 listopada: ul. Długa od 3 nr do końca i Stary Rynek. Roznoszenie opłatków będzie się zaczynać o godzinie 14.00
 8. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział we wrześniowym głosowaniu na Projekt Obywatelski dotyczący zadań na terenie naszej parafii realizowanych z budżetu miasta. Dzięki temu przeszły pozytywnie wszystkie 3 projekty dotyczące naszej parafii, a najwięcej głosów w całej Łomży zebrał projekt modernizacji ul. Kapucyńskiej. Dziękujemy za to obywatelskie zaangażowanie wszystkim, a w szczególności panu Andrzejowi Podsiadło, który to koordynował.
 9. Przedszkole Publiczne nr 5 w Łomży zaprasza na Uroczystość Jubileuszową 70 – lecia działalności wychowawczej. Uroczystość rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 10.00 we wtorek 14 listopada w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Łomży.
 10. Konferencja Episkopatu Polski podjęła decyzję, aby każda druga niedziela listopada była w Kościele w Polsce „Dniem Solidarności z Kościołem Prześladowanym”. W roku bieżącym ten dzień przypada dzisiaj i poświęcony jest sytuacji chrześcijan na Bliskim Wschodzie. Dlatego przed kościołem będą zbierane ofiary do puszek na pomoc Kościołowi w Syrii.
 11. KOMUNIKAT DOTYCZĄCY SPOTKAŃ DLA NARZECZONYCHWszystkim narzeczonym przygotowującym się do sakramentu małżeństwa przypominamy, że w myśl nowego programu przygotowania do małżeństwa, zobowiązani są oni do odbycia tzw. spotkań dla narzeczonych. Spotkania te obejmują: warsztaty, dzień skupienia oraz spotkania w poradni życia rodzinnego. Można je zrealizować na trzy sposoby: 1) w dekanacie, 2) w ramach Studium Życia Rodzinnego, 3) w formie weekendowej w domach rekolekcyjnych diecezji.

  Najbliższe spotkanie dla narzeczonych w naszym dekanacie odbędzie się: w Łomży, w parafii pw. Krzyża Świętego, przez kolejnych 5 sobót, począwszy od 18 listopada; początek pierwszego spotkania godz. 19:00.

  Zgłoszenia, terminy spotkań dla narzeczonych, jak i informacje dotyczące nowego programu, znajdują się na stronie internetowej Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Łomżyńskiej: www.duszpasterstworodzin.lomza.pl

  Prosimy o nieodkładanie przygotowania do małżeństwa na ostatnią chwilę.

  Jeśli narzeczonym, z poważnych względów, nie pasuje żadna forma bezpośredniego przygotowania do sakramentu małżeństwa obowiązująca w Diecezji Łomżyńskiej, mogą przygotować się w innej diecezji.

  Jednocześnie przypominamy, ze tzw. Kurs przedmałżeński, który odbywa się w ramach katechezy w ostatniej klasie szkoły średniej, nadal obowiązuje, a jego ukończenie jest koniecznym warunkiem rozpoczęcia bezpośredniego etapu przygotowania do małżeństwa.

 12. Na rozpoczęty tydzień życzymy Wam spokojnego czasu przeżywanego w obecności Boga. Za wszelkie dobro, za ofiary składane na klasztor i kościół  składamy serdeczne podziękowania wraz z codzienną modlitwą za dobrodziejów.