• on 13 grudnia 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 13 GRUDNIA 2020 – 3 NIEDZIELA ADWENTU

1. Dziś 13 grudnia, przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce (1981 r.). Pamiętajmy o tych, którzy w tym czasie cierpieli a nawet oddali życie.

2. Rozpoczynamy rekolekcje adwentowe. Od poniedziałku do środy włącznie porządek rekolekcyjny jest następujący: Msze św. o godz. 6.30; 8.00; 10.00 i 18.00.

3. We wtorek nie będzie nowenny do św. Antoniego.

4. We wtorek i środę taca na rzecz klasztoru w Warszawie.

5. Nowenna do Dzieciątka Jezus rozpocznie się w środę. Modlitwy nowenny na Mszy św. roratnej o godz. 6.30.

6. W środę, jak każdego 16 dnia miesiąca, na godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. Intencje można składać w zakrystii.

7. W piątek nasz ordynariusz bp Janusza Stepnowskiego obchodzi rocznicę święceń biskupich. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

8. W zakrystii są do nabycia opłatki i świece Caritas na stół wigilijny.

9. Ojciec Święty Franciszek, ogłosił Rok św. Józefa, który rozpoczął się 8 grudnia br. i potrwa do 8 grudnia 2021 roku. Penitencjaria Apostolska w specjalnym Komunikacie podała, że z Rokiem św. Józefa związany jest dar specjalnych Odpustów.

10. Jeszcze w tym tygodniu można się włączyć w akcję Caritas „Tytka charytatywna”. Polega na wypełnieniu papierowej torby zwaną tytką, artykułami pierwszej potrzeby – spożywczymi, chemii gospodarczej, które zostaną rozprowadzone wśród ubogich przez koło Caritas działające przy naszej parafii. Torby znajdują się przy ołtarzu św. Antoniego. Gdyby toreb zabrakło można użyć do tego reklamówki. Zapakowaną tytkę prosimy przekazywać br. Dominikowi na furcie klasztornej. Można też wysłać SMS o treści „Tytka” pod nr 720 52.

11. Dziękujemy za życzliwość, modlitwę i wszelkie ofiary. Niech adwentowy czas oczekiwania przyniesie wam pragnienie bliskości Boga.