• on 14 lutego 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 14 LUTEGO 2021 – 6 NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.
  2. W najbliższym tygodniu przypada Środa Popielcowa. Rozpoczynamy czas Wielkiego Postu. Msze św. o godz. 6.30, 8.00, 10.00 i 18.00. Na każdej Mszy św. obrzęd posypania głów popiołem. Tego dnia obowiązuje post ścisły jakościowy i ilościowy. Osoby pełnoletnie do rozpoczęcia 60. roku życia obowiązuje post ścisły (trzy posiłki w ciągu dnia, w tym tylko jeden do syta). Prawem o wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych są związani wszyscy powyżej 14. roku życia. Zachęcamy do podjęcia postanowień wielkopostnych. Przykazanie kościelne zobowiązuje nas w okresie pokuty powstrzymać się od udziału w zabawach (dniem pokuty jest też każdy piątek całego roku kościelnego). Okres Wielkiego Postu przygotowuje nas do przeżycia Misterium Paschalnego Jezusa Chrystusa. W związku z tym zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych: w piątki Wielkiego Postu droga krzyżowa o 8.00, 17.00; w niedziele Wielkiego Postu Gorzkie Żale o godz. 17.30. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.
  3. Caritas naszej diecezji organizuje zbiórkę pieniędzy na koncentratory tlenu służące do tlenoterapii domowej. W przyszłą niedzielę uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego w Łomży będą zbierali ofiary do puszek na ten cel.
  4. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30 pani krawcowa będzie zdejmować miarę na alby dla dzieci, które przygotowują się do I Komunii świętej.
  5. Także w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 18.00 wieczór uwielbienia.
  6. Trwa rekrutacja do klasy pierwszej Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, która jest placówką publiczną, bezpłatną. Z ofertą szkoły można zapoznać się za pośrednictwem szkolnych mediów społecznościowych. Wnioski pobrane ze strony Szkół Katolickich kglo.edu.pl można składać w sekretariacie szkoły lub za pośrednictwem poczty e-mail na adres kglolomza@wp.pl.
  7. Dziękujemy za modlitwę i wspieranie materialne potrzeb kościoła i klasztoru. Życzymy Wam codziennej wierności Ewangelii, wspartej Bożym błogosławieństwem.