• on 18 października 2017

Ogłoszenia duszpasterskie 15.10.2017r.

Ogłoszenia duszpasterskie XXVIII Niedziela Zwykła 15.10.2017 r.

1. Trwa miesiąc październik, zapraszamy codziennie na modlitwę różańcową oraz zachęcamy do odmawiania różańca także w domach. Różaniec rozpoczynamy o godz. 17.25. Dzieci zapraszamy na modlitwę różańcową szczególnie w poniedziałki i środy na godz. 16.30.
2. Jutro, jak każdego 16 dnia miesiąca, o godz. 18.00 Msza św.za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. Intencje na tę Mszę można składać w zakrystii.

3. W środę święto św. Łukasza Ewangelisty, Patrona Służby Zdrowia. Wszystkim lekarzom, pielęgniarkom, pielęgniarzom, ratownikom medycznym, wszystkim pracownikom służby zdrowia składamy serdeczne podziękowania za ich ciężką pracę oraz życzymy Bożego błogosławieństwa pokoju, radości i zdrowia. Zapraszamy także na Mszę św. w ich intencjach w sobotę 21 października na godz. 12.00 do katedry łomżyńskiej.

4. Msza św. w intencji nauczycieli będzie sprawowana w naszym kościele w niedzielę 22 października o godz. 18.00, na którą serdecznie już dziś zapraszamy szczególnie nauczycieli mieszkających lub pracujących na terenie naszej parafii, również nauczycieli emerytowanych.

5. Duszpasterstwo Rodzin naszej Diecezji zaprasza narzeczonych, małżonków i rodziców do udziału w zajęciach Studium Życia Rodzinnego w Łomży. W tym roku rusza ono na dwóch poziomach. Narzeczonych i małżonków organizatorzy zapraszają na 5 spotkań poświęconych budowaniu szczęśliwego małżeństwa i trwałej rodziny, a rodziców na 5 spotkań poświęconych sztuce mądrego i odpowiedzialnego wychowania dzieci. Narzeczeni, którzy ukończą Studium Życia Rodzinnego, są zwolnieni z bezpośredniego przygotowania do sakramentu małżeństwa w parafii. Informacje i zapisy na stronie internetowej Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Łomżyńskiej. Szczególnie kierujemy to ogłoszenie do osób poważnie myślących o sakramencie małżeństwa. Pierwsze spotkanie 4 listopada w gmachu seminarium.

6. W przyszłą niedzielę będziemy mogli wziąć udział w obywatelskiej akcji „Zatrzymaj aborcję”. Ponad 90 % aborcji w polskich szpitalach to zabijanie dzieci podejrzanych o chorobę lub upośledzenie. Zamiast pomagać – zabija się je w okrutny sposób. Aby Sejm rozpatrzył wniosek potrzeba minimum 100 tys. podpisów. Dlatego zachęcamy do poparcia i podpisania się pod wnioskiem. Potrzebny będzie PESEL.

7. Na stolikach z prasą zostały wyłożone kartki na listopadową modlitwę za zmarłych, czyli tzw. wypominki. Wypełnione kartki prosimy składać w zakrystii. Przez cały listopad codziennie będziemy modlić się za polecanych w wypominkach zmarłych najpierw na różańcu o godz. 17.25 oraz na Mszy św. za zmarłych codziennie o godz. 18.00.

8. Remont w kościele powoli zbliża się ku końcowi. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na kościół, a wszystkich darczyńców obejmujemy naszą codzienną modlitwą.

9. Dziękujemy Wam wszystkim za wszelkie dobro i na ten nowy tydzień życzymy Bożego błogosławieństwa przez Serce Matki Bożej Różańcowej.