• on 19 czerwca 2019

Ogłoszenia duszpasterskie 16 czerwca 2019 r. Uroczystość Najświętszej Trójcy

  1. Dzisiejsza uroczystość kończy okres spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej.

  1. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Odpust zupełny można uzyskać pobożnie uczestnicząc w procesji eucharystycznej. Porządek Mszy św. tego dnia niedzielny, z tym, że nie będzie Mszy św. o godz. 11.30 i 13.00. Po Mszy św. o godz. 10.00 idziemy z chorągwiami, sztandarami, obrazami i feretronem pod katedrę. Procesja wyruszy z katedry ok. godz. 11.00. Na tę Mszę zapraszamy szczególnie wszystkie dzieci komunijne. Niech w tym dniu nasze domy i mieszkania będą udekorowane symbolami eucharystycznymi. Niech ta procesja będzie wyrazem naszej wiary.

  1. Procesja Bożego Ciała przejdzie jak w poprzednich latach tymi samymi ulicami. Ołtarz na początku ul. Rządowej przed Hotelem Gromadą oraz na Starym Rynku przygotowuje nasza parafia: strażacy, FZŚ, Neokatechumenat oraz postulanci.

  1. Oktawa Bożego Ciała daje nam doskonałą sposobność do wyrażenia wdzięczności Bogu za Jego obecność w Najświętszym Sakramencie. Procesja eucharystyczna podczas oktawy, będzie podczas nabożeństwa czerwcowego o godz. 17.30.

  1. Biuro Radia Maryja przy naszym kościele organizuje pielgrzymkę autokarową Częstochowa – Gidle w dniach 13-14 lipiec. Zapisy w biurze.

  1. Na nadchodzący tydzień życzmy wam dobra ze strony ludzi i zawierzenia wszystkich swoich spraw Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.