• on 17 grudnia 2017

Ogłoszenia Duszpasterskie 17.12.2017r.

Ogłoszenia duszpasterskie III Niedziela Adwentu Gaudete 17.12.2017 r.

 

 1. Dziękujemy Panu Bogu za czas rekolekcji adwentowych, które odbyły się w minionym tygodniu, dziękujemy za Waszą obecność i modlitwę oraz ofiary złożone dla ojca rekolekcjonisty.
 2.  
  1. W tym tygodniu zapraszamy jeszcze na godzinki o NMP na 6.05 oraz na ostatnie „Roraty” o godz. 6.30. Dzieci bardzo serdecznie zapraszamy na ostatnie „Roraty” w poniedziałek i w środę o godz. 16.30.

   

  1. Bp Janusz Stepnowski oraz Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski  zapraszają dziś na Łomżyńską Wieczerzę Wigilijną na Starym Rynku. W trakcie spotkania będzie okazja do złożenia sobie życzeń, łamania się opłatkiem i wspólnego śpiewu kolęd. Planowane jest także przekazanie  Betlejemskiego Światła Pokoju. Początek o godz. 15.30.

   

  1. Przed kościołem kwestują wolontariusze Caritas w ramach akcji Bożonarodzeniowy Dar Serca „ Nie przechodź obojętnie”. Dziękujemy za wsparcie tej akcji.

   

  1. Młodzież Franciszkańska rozprowadza dziś przed kościołem sianko na stół wigilijny. Nabywając od nich sianko można w ten sposób wesprzeć potrzeby ich wspólnoty.

   

  1. Dziś po Mszy wieczornej zapraszamy na Modlitwę Uwielbienia z adoracją Najświętszego Sakramentu, prowadzoną przez naszych braci wraz z młodzieżą.

   

  1. W przyszłą sobotę zapraszamy na godz. 18.00 na Mszę św. imieninową br. Adama Mianowskiego, katechety oraz duszpasterza dzieci i ministrantów. Polecamy go także Waszym modlitwom.

   

  1. Przypominamy, że przyszła niedziela, 24 grudnia, jest jednocześnie IV Niedzielą Adwentu oraz Wigilią Bożego Narodzenia. Z tego tytułu, Msze święte będą sprawowane w porządku niedzielnym do południa. Ostatnia Msza św. o godz. 13.00. Nie będzie Mszy o godz. 18.00. Podobnie z sakramentem spowiedzi. W naszej polskiej tradycji jest to dzień wyjątkowy. Pielęgnujmy piękny zwyczaj czytania Ewangelii, łamania się opłatkiem, składania sobie życzeń, okazywania szczególnego miłosierdzia, wybaczenia sobie nawzajem krzywd oraz wspólnego zasiadania do stołu i śpiewania kolęd. Pamiętajmy o przygotowaniu się do Świąt otwierając się na Boże Miłosierdzie w Sakramencie Pokuty i Pojednania.

   

  1. Dziękujemy różnym hurtowniom oraz osobom prywatnym, naszym Darczyńcom i Przyjaciołom, za udzieloną pomoc dla ubogich rodzin. Dzięki temu, w tym tygodniu około 100 rodzin otrzyma paczki świąteczne. Dziękujemy bardzo serdecznie całemu zespołowi parafialnemu Caritas na czele z br. Dominikiem, paniom Beacie, Małgorzacie i Zofii za zorganizowanie i przygotowanie tych paczek. Wszystkich przyjaciół i dobrodziejów klasztoru polecamy w naszych codziennych modlitwach zakonnych.

   

  1. Zachęcamy do czytania Słowa Bożego, aby te mijające dni adwentu wprowadzały nas w radosne przeżycie Świąt Narodzenia Pańskiego. Polecamy Was Bożej łasce. Niech towarzyszy Wam nieustannie opieka Świętej Bożej Rodzicielki.