• on 21 lutego 2021

Ogłoszenia duszpasterskie 21 lutego 2021 – 1 Niedziela Wielkiego Postu

  1. Caritas naszej diecezji organizuje zbiórkę pieniędzy na koncentratory tlenu służce do tlenoterapii domowej. Dziś uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego naszej parafii, zbierają ofiary do puszek na ten cel.
  1. Także dziś po Mszy św. o godz. 18.00 wieczór uwielbienia.
  1. Jutro przypada święto Katedry św. Piotra Apostoła. Przypomina ono, że Stolica Piotrowa jest podstawą jedności Kościoła. Będziemy się modlić, aby „pośród zamętu świata nasza wiara pozostała nienaruszona”.
  1. Za tydzień niedziela Dzieła Pomocy Misjonarzom Ad gentes, dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Będzie zbiorka do puszek na pomoc misjom.
  1. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w IV Niedzielę Wielkiego Postu tj. 14 marca i potrwają do środy 17 marca włącznie.
  1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:

Droga Krzyżowa w piątki o godz. 8.30, 17.00.

Gorzkie Żale w niedzielę o 17.30.

  1. W ramach Jałmużny Wielkopostnej można składać do skarbony przy ołtarzu św. Antoniego ofiary dla ubogich z naszej parafii.

Dla dzieci mamy skarbonki Caritas, do których mogą składać swoje drobne ofiary, które zostaną przekazane na rzecz seniorów. Te skarbonki należy przynieść w darze do Kościoła w Niedzielę Palmową.

  1. W zakrystii można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
  1. Dziękujemy za modlitwę i ofiary materialne. Życzymy wam wierności podjętym postanowieniom wielkopostnym.