• on 21 października 2017

Ogłoszenia Duszpasterskie 22.10.2017r.

Ogłoszenia duszpasterskie XXIX Niedziela Zwykła 22.10.2017r.

1. Dzisiejsza niedziela jest nazwana Niedziela Misyjną, i rozpoczyna Tydzień Misyjny. Taca zbierana podczas każdej Mszy św. będzie przeznaczona na misje prowadzone przez naszych braci kapucynów. Dziękujemy za te ofiary.

2. Dzisiaj przed naszym kościołem zbierane są podpisy do obywatelskiej akcji „Zatrzymaj aborcję”. Ponad 90 % aborcji w polskich szpitalach to zabijanie dzieci podejrzanych o chorobę lub upośledzenie. Zamiast pomagać – zabija się je w okrutny sposób. Aby Sejm rozpatrzył wniosek potrzeba minimum 100 tys. podpisów. Dlatego zachęcamy do poparcia i podpisania się pod wnioskiem.

3. Dzisiaj także Młodzież Franciszkańska organizuje akcję z wypiekanymi własnoręcznie ciasteczkami. Można nabywając takie ciasteczko wesprzeć ich dobrowolna ofiarą, a przez to pomóc im w realizacji ich działalności.

4. Przeżywamy miesiąc październik. Zapraszamy codziennie na modlitwę różańcową oraz zachęcamy do odmawiania Różańca św. także w domach. Różaniec rozpoczynamy o godz. 17.25. Dzieci zapraszamy na różaniec szczególnie w poniedziałki i środy na godz. 16.30.

5. Jak słyszeliśmy w dzisiejszym słowie, od jutra rozpoczynają się katechezy nowej ewangelizacji prowadzone w poniedziałki i czwartki przez katechistów z Drogi Neokatechumenalnej. Pierwsza katecheza jutro po Mszy wieczornej ok. godz. 18.45.

6. W następną niedzielę przed kościołem młodzież oazowa będzie rozprowadzać znicze za dobrowolną ofiarę. Dochód będzie przeznaczony na potrzeby tej wspólnoty.

7. Główne prace remontowe wewnątrz kościoła, związane z renowacją tynków i malowaniem powoli dobiegają końca. Planujemy otwarcie nawy głównej w tym tygodniu, tak żebyśmy już w przyszłą niedzielę mogli się modlić w kościele głównym.

8. Na stolikach z prasą i ołtarzach bocznych zostały wyłożone kartki na listopadową modlitwę za zmarłych. Wypełnione kartki prosimy składać w zakrystii. Msza św. za polecanych zmarłych będzie odprawiana codziennie w listopadzie o godz. 18.00, a przed Mszą św. różaniec w intencjach zmarłych.

9. Dziękujemy za wszelkie dobro, duchowe i materialne, za ofiary składane na remont kościoła. Życzymy Wam nieustannego trwania w ufności Bożej oraz wiary i miłości pod opieką Matki Bożej Różańcowej.

KOMUNIKAT CARITASU: 19 września potężne trzęsienie ziemi nawiedziło Meksyk. W kataklizmie zginęło co najmniej 330 osób a do szpitali trafiło blisko 1300 poszkodowanych. Zniszczeniu uległy budynki mieszkalne, przedszkola, szkoły oraz cała infrastruktura miast. Konferencja Episkopatu Meksyku zaapelowała o modlitwę i pomoc materialną dla ofiar trzęsienia i ich rodzin. Identyfikując się z ofiarami tragedii Caritas Diecezji Łomżyńskiej prosi o modlitwę oraz zbiórkę ofiar do puszek w dniu 29.10.2017r., lub indywidualne wpłaty na konto Caritas z dopiskiem: MEKSYK.
W związku z tą prośbą, za tydzień będzie przeprowadzona dobrowolna zbiórka na ten cel.