• on 24 grudnia 2017

Ogłoszenia Duszpasterskie 24.12.2017r.

Ogłoszenia duszpasterskie IV Niedziela Adwentu 24.12.2017 r.

  1. Dzisiaj przeżywamy Wigilię Bożego Narodzenia. W naszej polskiej tradycji jest to dzień wyjątkowy. Pielęgnujmy piękny zwyczaj Wieczerzy Wigilijnej, czytania Ewangelii, łamania się opłatkiem, składania sobie życzeń, pamięci o osobach które już odeszły, wybaczenia sobie nawzajem krzywd i pojednania oraz wspólnego zasiadania do stołu i śpiewania kolęd.

2. Z racji na dzisiejszy dzień wigilijny, Msze św. będą tylko do godz. 13.00 w porządku niedzielnym. Po południu kościół będzie trochę zamknięty i przygotowany do obchodów Świąt Bożego Narodzenia.

3. „Po dorocznym obchodzie Misterium Paschalnego, najważniejszym liturgicznym obchodem jest pamiątka Narodzenia Pana oraz Jego pierwszych objawień, sprawowana w okresie Bożego Narodzenia”. Zapraszamy w Noc Wigilijną, czyli już dzisiaj od godz. 23.00 na śpiew kolęd, a następnie o godz. 23.30 rozpoczniemy liturgię zwaną Godziną Czytań. O godz. 24.00 Msza św. zwana Pasterką.

4. Jutro, w pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia porządek Mszy św. niedzielny. Przypominamy, że pierwsza Msza poranna rozpoczyna się o godz. 6.30, następna o godz. 8.30. Na godzinę 11.30 zapraszamy szczególnie dzieci. Na Mszy św. wieczornej będzie sprawowany także sakrament małżeństwa.

  1. W drugi dzień Świąt, 26 grudnia, święto św. Szczepana, pierwszego Męczennika. Tego dnia ofiary będą zbierane na KUL.

  1. W środę 27 grudnia, wspomnienie św. Jana Apostoła. Swoje imieniny będzie wtedy obchodził o. Jan Fibek, asystent FZŚ i opiekun Grupy modlitwy św. o. Pio. Zapraszamy na Mszę św. w jego intencji we środę na godz. 6.30, i polecamy go Waszym modlitwom.

  1. W przyszłą niedzielę, 31 grudnia, w święto Świętej Rodziny ostatni dzień roku kalendarzowego. O godz. 17.00 zapraszamy na nabożeństwo dziękczynno – błagalne na zakończenie roku.

  1. W zakrystii jeszcze dziś można nabyć świece Caritas na stół wigilijny oraz opłatki.

  1. Rozpoczęcie wizyty duszpasterskiej i program szczegółowy kolędy, będzie podany po nowym roku.

  1. Dziękujemy różnym hurtowniom oraz osobom prywatnym, dziękujemy naszym Parafianom, naszym Darczyńcom, Dobrodziejom i Przyjaciołom, za udzieloną pomoc dla ubogich, dziękujemy za ofiary na kościół i klasztor. W codziennej modlitwie polecamy Was i Waszych bliskich Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Świętej Bożej Rodzicielki.

  1. Na ten nadchodzący świąteczny czas niech Pan udzieli Wam pokoju i radości w waszych domach i rodzinach.