• on 24 kwietnia 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 24 KWIETNIA 2022 – NIEDZIELA BOŻEGO MIŁOSIERDZIA

1. Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego. O godzinie 15.00 zapraszamy na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

2. Dzisiaj Święto Caritas. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają dzieła Caritas. Ofiary składane dzisiaj do puszek przeznaczone są na Fundusz Caritas.

3. Spotkanie dla rodziców i dzieci przed I Komunią św. dziś po Mszy św. o godz. 11.30. A spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania będzie 8 maja po Mszy św. o godz. 13.00.

4. Dziś niedziela adoracyjna. Adoracja od godz. 14.00 do godz. 18.00.

5. We wtorek uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

6. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się miesiąc maj, w którym szczególnie czcimy Najświętszą Maryję Pannę. Nabożeństwa majowe będą odprawiane o godz. 17.30. Niech nasze uczestnictwo w tych nabożeństwach będzie wyrazem wiary i wdzięczności Maryi za opiekę nad naszymi rodzinami i parafią.

7. Dziękujemy za wszelkie oznaki życzliwości i dobra. Życzymy, aby nadchodzący tydzień obfitował w Boże błogosławieństwo.

Akt oddania się Miłosierdziu Bożemu (można odmówić po Mszy św.)

Boże, Ojcze Miłosierny, który objawiłeś swoją miłość w Twoim Synu Jezusie Chrystusie i wylałeś ją na nas w Duchu Świętym, Pocieszycielu, Tobie zawierzamy dziś losy świata i każdego człowieka.

Pochyl się nad nami grzesznymi, ulecz naszą słabość, przezwycięż wszelkie zło, pozwól wszystkim mieszkańcom ziemi doświadczyć Twojego miłosierdzia, aby w Tobie, w Trójcy Jedyny Boże, zawsze odnajdywali źródło nadziei. Ojcze Przedwieczny, dla bolesnej męki i zmartwychwstania Twego Syna, miej miłosierdzie dla nas i całego świata. Amen.