• on 25 kwietnia 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 26.04.2020 3 NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna XII Ogólnopolski Tydzień Biblijnypod hasłem „Kto we Mnie wierzy, będzie spożywał Chleb życia wiecznego”. Czytajmy Pismo św.

2. W tym tygodniu, jest Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca.  Chorych odwiedzamy, tylko na wyraźne życzenie chorych. Przypominamy, że przerwanie praktyki Pierwszych  Piątków lub Pierwszych Sobót z powodu epidemii nie skutkuje koniecznością rozpoczynania od nowa tej praktyki, można kontynuować nabożeństwo po ustaniu przeszkody. 

3. W piątek 1 maja, rozpoczynamy miesiąc, w którym szczególnie czcimy Maryję Matkę Boża. Litania Loretańska będzie śpiewana o godz. 17.45, po czym będzie błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Czytanka podczas Mszy św.

4. Uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki naszego narodu, jest w tym roku przesunięta na sobotę, 2 maja. Msze św. sprawowane będą według porządku niedzielnego. 2 maja to dzień Flagi Narodowej. Wywieśmy flagi narodowe. Jest to zewnętrzny znak naszego patriotyzmu i miłości do Ojczyzny. 3 maja narodowe święto uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Pamiętajmy o modlitwie za Ojczyznę.

5. Od 20 kwietnia zmieniły się zasady dotyczące ilości osób mogących znajdować się kościele –  1 osoba na 15 m2, zgodnie z tym przelicznikiem, w naszym kościele może przebywać 25 osób i 30 osób przed kościołem. Przypominamy, że w kościele obowiązuje nakaz noszenia maseczek.

6. Dyspensa od obowiązku uczestniczenia we Mszy Św. została przedłużona aż do odwołania.

7. Codziennie od 15.00 do 18.00 jest wystawiony Pan Jezus w Najświętszym Sakramencie. Można w tych godzinach przystąpić do Sakramentu Spowiedzi i Komunii Świętej.

8. Dziękujemy za wszelkie oznaki dobra i życzliwości. Na nadchodzący tydzień życzymy wam opieki Maryi – Patronki majowych dni.