• on 27 lutego 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 27 LUTEGO 2022 – 8 NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.
 2. Dziś i we środę popielcową zbiórka ofiar do puszek na rzecz uchodźców z Ukrainy. Już dziś przyjadą 2 autokary z ludźmi do ośrodka Caritas w Ptakach.
 3. Dziś po Mszy św. o godz. 13.00 spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.
 4. Dzisiaj Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie od godz. 14.00 do godz. 18.00. Od jutra, każdego dnia po wieczornej Mszy św. zapraszamy na półgodzinną adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w ciszy, zakończoną modlitwą o miłosierdzie dla świata i pokój na Ukrainie.
 5. We wtorek o godz. 8.00 nowenna do św. Antoniego.
 6. W środę przypada Popielec. Rozpoczynamy czas Wielkiego Postu. Msze św. o godz. 6.30, 8.00, 16.00 i 18.00. Na każdej Mszy św. obrzęd posypania głów popiołem. Zachęcamy do podjęcia postanowień wielkopostnych. Przykazanie kościelne zobowiązuje nas w okresie pokuty powstrzymywać się od udziału w zabawach (dniem pokuty jest też każdy piątek całego roku kościelnego).
 7. Okres Wielkiego Postu przygotowuje nas do przeżycia Misterium Paschalnego Jezusa Chrystusa. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych: w piątki Wielkiego Postu droga krzyżowa o 8.00 i 17.00. W niedziele Wielkiego Postu Gorzkie Żale o 17.30. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.
 8. W tym tygodniu mamy I Czwartek, I Piątek oraz I Sobotę miesiąca.
 9. W piątek imieniny obchodzi o. Kazimierz Synowczyk, opiekun Domowego Kościoła i spowiednik. Zapraszamy na Mszę św. w jego intencji w piątek na godz. 6.30.
 10. Na prośbę parafian ustawiliśmy klęczniki przed prezbiterium do przyjmowania Komunii św. W swoim czasie będą balaski.
 11. Dziękujemy za wszelkie dobro, z którym się spotykamy i życzymy otwartości na Boże Słowo i odważnego wejścia w okres Wielkiego Postu.