• on 2 maja 2019

Ogłoszenia duszpasterskie 28 kwietnia 2019 2 Niedziela Wielkanocna

  1. Dziś Święto Miłosierdzia Bożego. Z przeżywaniem Święta Miłosierdzia Bożego związał Pan Jezus niezwykłe przywileje. Obiecał, że ten kto w tym dniu będzie w stanie łaski uświęcającej i przyjmie komunie świętą dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. „Pragnę aby Święto Miłosierdzia Bożego było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz a szczególnie dla grzeszników. W tym dniu otwarte są wszelkie upusty Boże, przez które płyną łaski… wylewam całe morze łask na dusze, które zbliżają się do źródła Miłosierdzia Mojego”.

Dziś o godzinie 15.00 zapraszamy na uroczystą Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

Dzisiejsza niedzielą rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia.

  1. Dzisiaj Święto Caritas. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają dzieła Caritas. Szczególne podziękowania kierujemy dziś do br. Dominika i do pań, które mu pomagają w parafialnym zespole Caritas, czyli paniom Małgorzacie, Zofii i Beacie oraz katechetkom, które prowadzą Szkolne Koła Caritas. Ofiary składane dzisiaj do puszek – przeznaczone są na „Fundusz Caritas”. Do przyszłej niedzieli dzieci mogą przynieść skarbonki wielkopostne.

  1. Dziś niedziela adoracyjna. Adoracja od godz. 13.00 do godz. 18.00.

  1. W poniedziałek uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski.

  1. We wtorek o godz. 15.00 spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

  1. W środę rozpoczyna się miesiąc maj, w którym szczególnie czcimy Najświętszą Maryję Pannę. Nabożeństwa majowe będą odprawiane o godz. 17.30. Niech nasze uczestnictwo w tych nabożeństwach będzie wyrazem wiary i wdzięczności Maryi za opiekę nad naszymi rodzinami i parafią.

  1. W tym tygodniu wypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W I piątek dzieci przychodzą razem z rodzicami na nabożeństwo majowe.

  1. W piątek Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Porządek Mszy św. niedzielny. Jest to zarazem kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja – Święto Narodowe.

  1. Spotkanie dla rodziców dzieci przed Komunią Rocznicową w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30. A ostatnie spotkanie dla rodziców przed I Komunią św. za dwa tygodnie w niedzielę 12 maja po Mszy św. o godz. 11.30.

  1. Dziękujemy za wszelkie oznaki życzliwości i dobra. Życzymy, aby nadchodzący tydzień obfitował w Boże błogosławieństwo.