• on 28 marca 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 28 MARCA 2021 – NIEDZIELA PALMOWA

  1. Rozpoczęliśmy dziś obchody Wielkiego Tygodnia, a więc największych tajemnic naszej wiary. Przeżyjmy ten czas w większej łączności z Bogiem i wzajemnej miłości. Poświęćmy czas na uczestnictwo w nabożeństwach Triduum Paschalnego, tych trzech najważniejszych dni celebracji Wielkanocnej. Jeśli nie będziemy uczestniczyć w nabożeństwach ze względu na ograniczenia ilości osób (w naszym kościele to 25 osób, można też uczestniczyć przed kościołem), to przyjdźmy na indywidualną adorację w ciągu dnia lub też po zakończeniu liturgii wieczorem. Skorzystajmy także z zapowiadanych transmisji nabożeństw Triduum Paschalnego przez radio, telewizję i internet.
  2. Dziś ostatnia niedziela miesiąca. Adoracja od 14.00 do 18.00. Gorzkie Żale o 17.30.
  3. Spowiedź w Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środę normalnie.

W Wielki Czwartek od godz. 9.00 do 12.00 i od 14.00 do 17.00.

W Wielki Piątek od godz. 9.00 do 12.00 i od 13.00 do 16.00.

W Wielką Sobotę od 9.00 do 12.00 i od 14.00 do 17.00.

  1. We wtorek o godz. 18.00 Msza św. w int. Ojca Świętego Franciszka, naszej Ojczyzny, Radia Maryja i telewizji Trwam.
  1. W Wielki Piątek i Wielką Sobotę nie będzie czynna Kancelaria Parafialna.
  1. Program Triduum Paschalnego, który będzie dostępny na stronie internetowej parafii oraz wywieszony w gablocie przed kościołem:

WIELKI CZWARTEK

W tym dniu nie sprawuje się rano Mszy św. w kościele. Jest to dzień ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. O godzinie 10.00 w katedrze sprawowana będzie Msza Krzyżmaz udziałem delegacji duchowieństwa i wiernych. Będzie transmisja w Radiu Nadzieja. Natomiast o godz. 18.00 w naszym kościele rozpoczniemy Mszę Wieczerzy Pańskiej. Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i Adoracja w ciszy do godziny 22.00.

WIELKI PIĄTEK

Od godziny 6.30 rozpocznie się adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy.

O godz. 7.00 zapraszamy na Liturgię Godzin: Jutrznię i Godzinę Czytań.

O godz. 9.00 zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej, a zwłaszcza tych, którzy nie będą uczestniczyć w wieczornej liturgii. 

Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godzinie 17. 00. Ofiary składane podczas adoracji krzyża przeznaczone są na utrzymanie miejsc świętych w Ziemi Świętej. Po liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego. Adoracja przy Grobie Pańskim trwać będzie w ciszy do godziny 22:00.

W tym dniu obowiązuje post ścisły, to znaczy spożywamy jeden posiłek do syta i dwa lekkie, obowiązuje także wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

WIELKA SOBOTA

W Wielką Sobotę Kościół trwa na adoracji Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pana Jezusa rozważając tajemnicę Jego Męki i Śmierci. Adoracja od godz. 6.30 do 16.00. O godz. 7.00 zapraszamy na Liturgię Godzin: Jutrznię i Godzinę Czytań.

Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny będzie od godziny 09.00 do godziny 15.00 co pół godziny przed kościołem.

Liturgia Wigilii Paschalnej, która jest matką wszystkich liturgii i szczytem liturgii Kościoła, rozpocznie się o godz. 20.00. Przynosimy na nią świece, aby w czasie liturgii odnowić przyrzeczenia chrzcielne.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA

Po radosnym „Alleluja” wyśpiewanym w czasie Liturgii Wigilii Paschalnej spotkamy się w niedzielny poranek przy pustym grobie Chrystusa, aby uwielbić Boga za Jego miłość silniejszą od śmierci. Rezurekcja rozpocznie się o godz. 7.00. Nie będzie też procesji przed kościołem, a jedynie kapłani z asystą udadzą się z krótką procesją wewnątrz kościoła. Pozostałe Msze święte jak zwykle.

W poniedziałek wielkanocny Masze św. wg porządku niedzielnego.

Bardzo prosimy o wzajemną troskę i zrozumienie podczas uczestnictwa w nabożeństwach i zachowywanie obowiązujących aktualnie obostrzeń sanitarnych. Tylko wspólna troskliwość i szacunek pomoże nam przetrwać ten trudny czas ograniczeń.

  1. Dziękujemy za wszelkie formy wsparcia modlitewnego i materialnego podczas wielkopostnych dni. Życzymy Wam błogosławionych owoców płynących z przeżyć Wielkiego Tygodnia.