• on 1 marca 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 29 LUTEGO 2020 – 2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

  1. Dzisiaj ostatnia niedziela miesiąca, zapraszamy na Adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie od godz. 14.00 do godz. 18.00.
  1. Jak co roku II niedziela Wielkiego Postu to niedziela Ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Obecnie na misjach w 99 krajach pracuje 1883 polskich misjonarek i misjonarzy. Przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na pomoc misjom.
  1. Jutro 1 marca – Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, którzy są nazywani także żołnierzami niezłomnymi. Przez lata starano się wymazać pamięć o nich z historii naszego narodu. Ich miłość do ojczyzny, niezłomna walka o niepodległość i suwerenność Polski po zakończeniu II wojny światowej, ofiara życia zasługują na naszą pamięć, a przede wszystkim na pełną miłości modlitwę.
  1. We czwartek Uroczystość św. Kazimierza, głównego Patrona Archidiecezji Białostockiej.
  1. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek oraz I Sobota m-ca.
  1. W przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 11.30 spotkanie rodziców i dzieci komunijnych. A po Mszy św. o godz. 13.00 spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.
  1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:

Droga Krzyżowa w piątki o godz. 8.30, 17.00.

Gorzkie Żale w niedzielę o 17.30.

  1. W zakrystii można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
  1. Za każde dobro, jakiego od Was doświadczamy, niech wynagrodzi Wam Pan Jezus i święty ojciec Franciszek. Ze swojej strony obiecujemy modlitwę. Niech naszym zewnętrznym czynom pokuty towarzyszy duchowa odnowa życia osobistego i społecznego.