• on 3 maja 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 3 MAJA 2020 IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

  1. Dzisiejszą Niedzielą Dobrego Pasterza rozpoczynamy tydzień modlitw o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Zachęcamy do gorącej modlitwy, aby otwarte serca młodych ludzi odpowiedziały na Chrystusowe zaproszenie: ”Pójdź za Mną”.
  2. Dzisiaj wspominamy kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja w 1791 r. Pamiętając o tym doniosłym wydarzeniu z naszej historii, polecajmy Maryi Królowej naszą Ojczyznę. Polecajmy rządzących i tworzących prawo, aby zawsze mieli na uwadze sprawiedliwość społeczną i dobro wszystkich Polaków. Prośmy Maryję, aby dla Jej Syna otworzyły się wszystkie polskie serca.
  3. Rozpoczął się miesiąc maj. Pamiętajmy o naszej pięknej polskiej tradycji modlitwy do Matki Bożej. Litania Loretańska jest śpiewana o godz. 17.45. Czytanka majowa podczas Mszy św.
  4. W poniedziałek 4 maja wspomnienie św. Floriana patrona strażaków.
  5. W piątek 8 maja Uroczystość św. Stanisława patrona Polski i współpatrona naszej Warszawskiej Prowincji Kapucynów. Z racji na uroczystość nie ma postu. Msze św. w porządku zwykłym.
  6. Przypominamy, że każdego dnia przez okres wielkanocny jest wystawiony Pan Jezus w Najświętszym Sakramencie od godz. 15.00 do 18.00. Można w tym czasie skorzystać z Sakramentu spowiedzi i przyjąć Pana Jezusa w Komunii Świętej wielkanocnej.
  7. Dziękujemy wam za wszelkie oznaki dobra i życzliwości. Na nadchodzący tydzień życzymy odważnego podążania za Dobrym Pasterzem.