• on 30 grudnia 2017

Ogłoszenia duszpasterskie 31.12.2017 r.

Ogłoszenia duszpasterskie Niedziela św. Rodziny 31.12.2017 r.

 1. Dzisiaj ostatni dzień roku kalendarzowego oraz ostatnia niedziela miesiąca, czyli Niedziela Adoracyjna. Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 14.00 do godz. 18.00. O godz. 17.00 zapraszamy na nabożeństwo dziękczynno – błagalne z racji zakończenia roku z indywidualnym błogosławieństwem końcowym. Po Mszy wieczornej kościół będzie zamknięty i otwarty dopiero o godz. 23.00. Nie będzie już adoracji po Mszy wieczornej, z racji, że adoracja będzie całe popołudnie.
 2. O godz. 24.00 zapraszamy na Mszę św. Noworoczną, aby rozpocząć nowy rok 2018 pod opieką Świętej Bożej Rodzicielki.
 3. Jutro 1 stycznia, czyli Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Porządek Mszy św. tak jak w każdą niedzielę. Obecność na Mszy św. obowiązkowa.

 4. W tym tygodniu przypada I Czwartek oraz I Piątek miesiąca. Zapraszamy w te dni od godz. 17.00 na adorację Najświętszego Sakramentu. A w piątek na godz. 16.30 zapraszamy szczególnie dzieci na nabożeństwo pierwszo piątkowe ze spowiedzią.

 5. W sobotę Uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Trzech Króli. Porządek niedzielny, obecność na Mszy św. obowiązkowa, wynikająca z rangi tego święta. Ofiary złożone na tacę tego dnia będą przeznaczone na misje prowadzone przez naszych braci kapucynów. Na stolikach z prasą będą wystawione paczuszki poświęconych ziół i kredy, które trzeba zabrać do domu. Na drzwiach domu poświęconą kredą piszemy według tradycji litery K, M, B i rok 2018, przedzielając je trzema małymi krzyżami. Można również używać drugiej formy, czyli skrótu od łacińskiej formuły błogosławieństwa Christus Mansionem Benedicat tzn. „Niech Chrystus błogosławi ten dom”, i wtedy piszemy litery C M B przedzielając je również trzema małymi krzyżykami dodając aktualny rok. W ten sposób zaznaczamy, że jest to dom chrześcijański.

 6. Po Mszy wieczornej tego dnia zapraszamy do wspólnego rodzinnego śpiewania kolęd. Zapraszamy bardzo serdecznie dzieci, młodzież i starszych, aby spędzić ten wieczór razem przy żłóbku Pana Jezusa, Jemu oddając cześć śpiewem i graniem. Można wziąć ze sobą sprzęt muzyczny, można się jakoś przebrać świątecznie, niech to będzie nasze wspólne świąteczne spotkanie, jak w latach ubiegłych.

 7. Właścicielom Cukierni Ciacho z ul. Nowogrodzkiej dziękujemy za świąteczny tort dla dzieci z okazji Bożego Narodzenia.

 8. Zapraszamy do ruchomej szopki w naszym kościele, która jest czynna w dni powszednie od 8.30 do 18.00, a w niedziele i uroczystości po Mszach św.

 1. Wizytę duszpasterską w naszej parafii rozpoczniemy w poniedziałek 8 stycznia. Program wizyty duszpasterskiej będzie podany w następną niedzielę.

 1. W przyszłą niedzielę spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych po Mszy o 11.30. O godz. 16.00 spotkanie opłatkowe kółek różańcowych. O godz. 16.30 katecheza dla kandydatów do sakramentu bierzmowania.

 1. Na nadchodzący tydzień nowego roku oddajemy Was w opiekę Świętej Rodziny i życzymy Bożego błogosławieństwa pokoju oraz dziękujemy za wszelkie dobro.