• on 31 października 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 31 PAŹDZIERNIKA 2021 – 31 NIEDZIELA ZWYKŁA. ROCZNICA POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA

 1. W dzisiejszą uroczystość, dziękujemy Bogu za wszystkich, dzięki którym powstał masz kościół. Modlitwą obejmujemy zmarłych fundatorów, dobrodziejów, przyjaciół kościoła i klasztoru oraz ojców i braci posługujących w naszym kościele.
 2. Dzisiaj Niedziela Adoracyjna. Zapraszamy na Adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie od godz. 14.00 do 18.00. O godz. 17.25 zapraszamy na ostatnie już nabożeństwo różańcowe.
 3. Jutro Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy św. niedzielny.

O godz. 11.30 procesja na cmentarzu przy ul. Kopernika.

 1. We wtorek 2 listopada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli Dzień Zaduszny. Porządek Mszy św.: 6.30, 8.00, 10.00 i 18.00.
 2. W tym tygodniu I czwartek, I piątek I sobota miesiąca.
 3. W przyszłą niedzielę o 16.00 spotkanie kółek różańcowych.
 4. W przyszłą niedzielę przy naszym kościele odbędzie się zbiórka ofiar na operację serca w USA półtorarocznej Julii Kierzkowskiej. W imieniu rodziców prosimy o pomoc.
 5. Za dwa tygodnie 14 listopada po Mszy św. o godz. 11.30 spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
 6. Przez cały miesiąc listopad będzie można uzyskać odpust zupełny za wiernych zmarłych. Odpust zupełny uzyskuje ten, kto nawiedzi cmentarz, odmawiając Ojcze Nasz i Wierzę w Boga oraz przystąpi w tym dniu do Komunii Świętej. Osoby starsze, chore i ci wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu, będą mogli uzyskać odpust zupełny, łącząc się duchowo i mając intencję kiedy to tylko będzie możliwe spełnić trzy zwyczajne warunki (spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencjach Ojca Świętego), odmówią pobożnie modlitwy za zmarłych przed obrazem Pana Jezusa lub Najświętszej Maryi Panny. U nas można uzyskać odpust zupełny nawiedzając katakumby, czyli groby zmarłych braci w podziemiach naszego kościoła, które będą otwarte po Mszy św. o godz. 18.00.
 1. W miesiącu listopadzie będziemy modlić się za zmarłych polecanych w wypominkach podczas modlitwy różańcowej o godz. 17.20 oraz podczas Mszy św. wieczornej. Kartki na wypominki można pobrać ze stolików lub w zakrystii.
 1. Dziękując za wszelkie dobro, życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Świętych Patronów.