• on 5 kwietnia 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 4 KWIETNIA 2021 – NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA

Chrystus Zmartwychwstał! Prawdziwie Zmartwychwstał! Niech ta prawda towarzyszy nam każdego dnia, abyśmy uwierzyli, że Ten, którego ukrzyżowano, żyje, działa i pragnie nas prowadzić do domu Ojca. On jest Drogą, Prawdą i Życiem!

  1. Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Porządek Mszy św. jak w niedzielę. Taca z poniedziałku przeznaczona jest na KUL i cele edukacyjne diecezji.

Przez cały tydzień przeżywamy Oktawę Wielkanocy. W piątek w Oktawie Wielkanocy nie obowiązuje nas post.

  1. Przyszła niedziela, to Niedziela Bożego Miłosierdzia. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. W przyszłą niedzielę będą zbierane ofiary do puszek na cele realizowane przez Caritas naszej diecezji.
  1. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 18.00 wieczór uwielbiania.
  1. Składamy sobie dzisiaj życzenia. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy wielkanocnej radości, zdrowych, pełnych miłości i życzliwości Świąt w rodzinie. Dziękujemy za troskę o piękno kościoła i wspomaganie materialne parafii i klasztoru.

ŻYCZENIA BISKUPA ŁOMŻYŃSKIEGO NA WIELKANOC 2021

Umiłowani Bracia i Siostry,

Wiadomość o Zmartwychwstaniu Pana Jezusa przemieniła Apostołów i napełniła ich serca radością. Zrozumieli bowiem patrząc na pusty grób Zbawiciela, że ostatnie słowo nie należy do śmierci, ale do życia. Niech wielkanocna radość, pomimo różnych lęków, także powodowanych pandemią, stanie się udziałem nas wszystkich. Niech wielkanocny pokój, przyniesiony światu przez Syna Bożego, zagości na stałe w naszych sercach. Niech wielkanocny czas będzie okazją do wielbienia Boga i doświadczania Jego miłości w codziennym życiu. Wraz z Biskupem Tadeuszem życzymy Wam – Umiłowani Diecezjanie – błogosławionych Świąt Wielkanocnych oraz żywej wiary, która pozwoli z nową nadzieją patrzeć w przyszłość.

Wasz Biskup

+Janusz Stepnowski