• on 6 czerwca 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 6 CZERWCA 2021 – 10 NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i udział w procesji Bożego Ciała.
  2. Dziś obchodzimy Dzień Dziękczynienia. Prawdziwym wotum jest Polska wdzięczna Bogu za odzyskaną wolność. Idea Dnia Dziękczynienia jest kontynuacją historycznej inicjatywy Sejmu Czteroletniego z 1792 r. Przed kościołem możemy złożyć ofiary do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej.
  3. We wtorek nowenna do św. Antoniego o godz. 8.00.
  4. W czwartek na zakończenie oktawy Bożego Ciała, poświęcenie ziół i kwiatów oraz błogosławieństwo  dzieci.
  5. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Porządek Mszy św. jak w dzień powszedni. Podczas nabożeństwa czerwcowego Akt Zawierzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i procesja eucharystyczna. Tego dnia z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  6. W przyszłą niedzielę 13 czerwca na wszystkich Mszach św. (oprócz 7.00) będzie grał Kapucyński Zespół Uwielbienia działający przy naszym kościele. Ponadto po Mszy św. o 18.00 zespół poprowadzi wieczór uwielbienia. Po Mszach św. członkowie zespołu będą zbierać dobrowolne ofiary na sprzęt i wydanie płyty.
  7. Prosimy o zgłaszanie się Jubilatów, którym w tym roku przypada 25-lecie, 50-lecie, lub 60-lecie Sakramentu Małżeństwa. W ostatnią niedzielę czerwca za te pary małżeńskie będzie sprawowana uroczysta Msza św. o godz. 13.00 z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich. Prosimy o zgłoszenia w zakrystii u br. Piotra.
  8. Dziękujemy za życzliwość i modlitwę. Życzymy Wam odwagi zawierzenia Rodzin Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i zachęcamy do lektury Pisma Świętego oraz prasy katolickiej.