• on 6 grudnia 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 6 GRUDNIA 2020 – 2 NIEDZIELA ADWENTU

1. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy rekolekcje adwentowe, które będą trwały do środy włącznie. Poprowadzi je o. Andrzej Baran z Warszawy.

2. Dzisiejsza niedziela jest dniem modlitwy i zbiórki ofiar do puszek na dzieło „Pomoc Kościołowi na Wschodzie”.

3. We wtorek 8 grudnia będziemy obchodzić Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. w porządku świątecznym: 6.30, 8.00. 10.00 i 18.00. Na godz. 12.00, zapraszamy na nabożeństwo związane z tym dniem zwane Godziną Łaski.

4. Zapraszamy do włączenia się w akcję Caritas „Tytka charytatywna”. Polega na wypełnieniu papierowej torby zwaną tytką, artykułami pierwszej potrzeby – spożywczymi, chemii gospodarczej, które zostaną rozprowadzone wśród ubogich przez koło Caritas działające przy naszej parafii. Torby znajdują się przy ołtarzu św. Antoniego. Gdyby toreb zabrakło można użyć do tego reklamówki. Zapakowaną tytkę prosimy przekazywać br. Dominikowi na furcie klasztornej. Można też wysłać SMS o treści „Tytka” pod nr 720 52.

5. W zakrystii są do nabycia opłatki oraz świece Caritas na stół wigilijny.

6. Serdecznie dziękujemy za wszelkie dobro. Na kolejny tydzień oczekiwania i czuwania adwentowego, życzymy Wam wielu Bożych łask przez wstawiennictwo Matki Bożej Niepokalanej, a św. Mikołaj, biskup Myry, niech otworzy nasze serca na potrzebę wzajemnej troski i przyniesie nam radość obdarowywania ludzi dobrem.