• on 3 grudnia 2017

Ogłoszenia duszpasterskie 03.12.2017r.

Ogłoszenia duszpasterskie  I Niedziela Adwentu 03.12.2017 r.

 

  1. Adwent rozpoczyna nowy Rok Liturgiczny i duszpasterski pod hasłem „Duch, który umacnia miłość”. Okres Adwentu ma podwójny charakter: kieruje nasze serca ku oczekiwaniu powtórnego przyjścia Jezusa Chrystusa na końcu czasu oraz jest okresem  przygotowania się do Uroczystości Narodzenia Pańskiego.

 

  1. Zapraszamy codziennie w dni powszednie Adwentu na „Roraty”, czyli na Mszę wotywną o NMP na godz. 6.30. Przed Mszą św. o godz. 6.05 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.

 

  1. Dzieci zapraszamy na „Roraty” w poniedziałki i w środy na godz. 16.30.

 

  1. Dzisiaj I niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 00 spotkanie Róży Różańcowej. Po Mszy o godz. 11.30 spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania o godz. 16.30. Zostało przeniesione na prośbę rodziców na godzinę wcześniejszą, przed Mszą i będzie o godz. 16.30. Prosimy, żeby przypomnieć o tym młodzieży.

 

  1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.00, 11.30 oraz 13.00 dzieci z ogniska misyjnego będą rozprowadzały własnoręcznie wykonane bombki choinkowe i lampiony. Zachęcamy gorąco do wsparcia tej akcji zorganizowanej przez dzieci.

 

  1. Trwa nowenna przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP. W piątek 8 grudnia będziemy obchodzić Uroczystość Niepokalanego Poczęcia. Msze św. w porządku świątecznym: godz. 30, 8.00. 10.00 i 18.00. O godz. 12.00 zapraszamy na szczególne nabożeństwo związane z tym dniem nazwane Godziną Łaski. A po Mszy wieczornej zapraszamy na AKATYST ku czci Bogurodzicy, w wykonaniu połączonych chórów.

 

  1. Rekolekcje adwentowe rozpoczną się w przyszłą niedzielę, 10 grudnia. Poprowadzi je o. Marek Pasiut, kapucyn pracujący na Białorusi.

 

  1. W zakrystii są jeszcze do nabycia Opłatki na Wigilię. Również w zakrystii są świece Caritasu na stół wigilijny. Dochód ze świec jest przeznaczony na działalność charytatywną Caritasu diecezji łomżyńskiej.

 

  1. Za tydzień, w II niedzielę Adwentu, będzie zbierana przed kościołem dobrowolna ofiara do puszek na „Pomoc Kościołowi na Wschodzie”. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej takich jak: Białoruś, Litwa, Łotwa, Estonia, Ukraina, Rosja, Mołdawia, Serbia, Armenia, Gruzja, Kazachstan, Tadżykistan, Kirgizja i Uzbekistan .

 

  1. Dziękujemy za wszelkie dobro duchowe i materialne, a naszych dobrodziejów ogarniamy codzienną  modlitwą.  Niech ten czas Adwentu odnowi nasze  serca  przez  radość, czuwanie i modlitwę. A Maryja Niepokalana,  niech Wam wyprasza potrzebne łaski.