• on 14 stycznia 2018

Ogłoszenia Duszpasterskie II Niedziela Zwykła 14.01.2018 r.

Ogłoszenia Duszpasterskie II Niedziela Zwykła 14.01.2018 r.

 

  1. Dzisiaj po Mszy wieczornej zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu i Modlitwę Uwielbienia prowadzoną przez naszych braci i młodzież.

 

  1. Msza św. wotywna za wstawiennictwem św. Jana Pawła II we wtorek 16 stycznia o godz. 18.00. Intencje można składać w zakrystii.

 

  1. W czwartek 18 stycznia rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który potrwa do 25 stycznia, czyli do Święta Nawrócenia św. Pawła.  Z tej okazji duszpasterz ekumenizmu ks. Sławomir Bartnicki zaprasza do katedry łomżyńskiej 18 stycznia. O godz. 18.00. Msza św. pod przewodnictwem bpa Janusza Stepnowskiego, a po zakończeniu Mszy nabożeństwo ekumeniczne Adoracji Krzyża w duchu Taize.

 

  1. W czwartek 18 stycznia o godz. 19.00 zapraszamy do naszego kościoła na 18-tą edycję koncertu „ Gwiazdka z Nieba” z udziałem Agnieszki Gorączkowskiej organizowanego przez panią Magdę Sinoff oraz Miejski Dom Kultury – Dom Środowisk Twórczych.

 

  1. W czwartek na godz. 6.30 zapraszamy na Mszę św. w intencji s. Małgorzaty Mackiewicz, naszej organistki, z racji na jej imieniny. Polecamy ją także waszej modlitwie.

 

  1. W piątek swoje imieniny będzie obchodził br. Mariusz Dunaj, posługujący jako opiekun MF, harcerzy oraz katecheta młodzieży. Zapraszamy na Mszę św. w jego intencji w piątek na godz. 6.30 oraz polecamy go Waszym modlitwom.

 

  1. Trwa świąteczna wizyta duszpasterska w parafii. Dziękujemy wszystkim parafianom za dotychczasowe spotkania kolędowe, za otwarte mieszkania i serca. Porządek na ten tydzień jest następujący: poniedziałek 15.01 – ul. Nadnarwiańska oraz ul. Rządowa bloki nr 1 i 2; wtorek 16.01 Rządowa bloki nr: 4, 6, 7, 8, 9, 10, 12; w środę 17.01 ul. Pocztarska, ul. Kaznodziejska oraz ul. Kapucyńska. Gdyby w jakimś domu z różnych przyczyn kolęda się nie odbyła, a gospodarze chcą poprosić o kapłana i poświęcenie domu, to prosimy to zgłosić w tym tygodniu do zakrystii lub kancelarii. Wizytę duszpasterską będziemy rozpoczynać o godz. 15.30, czyli pół godziny wcześniej niż w latach poprzednich.

 

  1. Ogłoszenie dla narzeczonych: Wszystkich młodych przygotowujących się do sakramentu małżeństwa prosimy o zapoznanie się z nowymi wytycznymi KEP. Informacje te, są podane na stronie duszpasterstworodzin.lomza.pl

 

  1. W sobotę 14 stycznia będzie przeprowadzona zbiorka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Środki z tej zbiorki będą przeznaczone na zakup inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej. Zużyty, niepotrzebny sprzęt prosimy składować przy murze naszego kościoła od strony Uczelni Jańskiego do godz. 14.30 w sobotę.

 

Dziękujemy za wszelkie dobro, życzymy obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na każdy dzień nowego tygodnia.