• on 18 grudnia 2018

Ogłoszenia duszpasterskie III Niedziela Adwentu Gaudete 16.12.2018

1.  Dziękujemy Panu Bogu za czas przeżytych rekolekcji adwentowych I wam za obecność modlitwę oraz Dary złożone na rzecz klasztoru warszawskiego

2. Biskup Janusz Stepnowski oraz prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski Zapraszają dziś na Łomżyńską Wieczerzę Wigilijną na Starym Rynku.  W trakcie spotkania będzie okazja do złożenia sobie życzeń, łamania się opłatkiem i wspólnego śpiewu kolęd.  Planowane jest także przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju.  Początek o godzinie 15:00.

3. Harcerze Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej i Młodzież Franciszkańska rozprowadza dziś przed kościołem kartki świąteczne stroiki oraz sianko pod obrus wigilijny.

4. Od dzisiaj rozpoczynamy już bezpośrednie przygotowanie do Bożego Narodzenia poprzez nowennę do Dzieciątka Jezus,  która będzie codziennie po Mszy świętej. Msze roratnie od poniedziałku do soboty o godzinie 6:30 a wcześniej o 6:05 godzinki.

5. We wtorek rocznica święceń biskupich ordynariusza diecezji łomżyńskiej Janusza Stepnowskiego,  pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

6. Są jeszcze w zakrystii świece Caritas na stół wigilijny.

7. Dziękujemy za życzliwość modlitwę i wszelkie ofiary.  Niech adwentowy czas oczekiwania przyniesie wam pragnienie bliskości Boga.