• on 3 marca 2018

Ogłoszenia Duszpasterskie III Niedziela Wielkiego Postu 04.03.2018 R.

Ogłoszenia Duszpasterskie III Niedziela Wielkiego Postu 04.03.2018 r.

 1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.00 spotkanie Róży Różańcowej. Po Mszy o godz. 11.30 spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych. O godz. 16.00 spotkanie kółek różańcowych. O godz. 16.30 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.

 1. Rekolekcje wielkopostne, które dzisiaj rozpoczynamy, potrwają do środy włącznie. Prosimy, abyście znaleźli czas dla Boga, i dla samych siebie, na słuchanie słowa Bożego, na dobrą, przygotowaną spowiedź i na Eucharystię. Korzystajmy z tego szczególnego czasu, aby przyjąć większe owoce Bożego miłosierdzia. Msze św. z nauką rekolekcyjną od poniedziałku do środy w porządku nieco zmienionym: Dwie Msze poranne z nauką rekolekcyjną, czyli o godz. 6.30 i 8.00; oraz wieczorem o godz. 18.00 i dodatkowa Msza św. z nauką rekolekcyjną o godz. 19.30. We wtorek i w środę, ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone dla ojca rekolekcjonisty na potrzeby klasztoru lubelskiego. Rekolekcje dla dzieci od poniedziałku do środy o godz. 10.00.

 1. Zachęcamy również do udziału w nabożeństwach Wielkiego Postu:

  • Droga Krzyżowa: – w piątek po Mszy św. o godz. 8.00; o 17.00 i 19.00;

  • Nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą Niedzielę WLKP o godzinie 17.00.

  • Koronka do Bożego Miłosierdzia codziennie o godzinie 15.00.

 1. Z racji trwających rekolekcji nie będzie Drogi Krzyżowej dla dzieci w środę o godz. 16.30 oraz nie będzie w tych dniach wieczornej Adoracji Najświętszego Sakramentu. Adoracja dopiero w czwartek po Mszy wieczornej.

 1. Spotkanie dla rodziców młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania w przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 18.00.

 1. W zakrystii, u br. Piotra, można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, za które serdecznie dziękujemy.

 1. W dniach 24-25 marca 2018 roku odbędą się w Łomży 33 Światowe Dni Młodzieży Diecezji Łomżyńskiej. Nasza parafia ma przyjąć młodzież z 3 dekanatów: Kadzidło, Jedwabne i Piątnica. W związku z tym, apelujemy do naszych parafian i prosimy o gotowość przyjęcia młodzieży z naszej diecezji w swoich domach, na tę jedną noc z soboty na niedzielę. Prosimy o zgłaszanie swoich adresów w zakrystii, kancelarii lub na furcie.

 1. W minioną niedzielę odbyła się pasterska wizytacja bpa Tadeusza Bronakowskiego w naszej parafii. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim wspólnotom oraz grupom za przygotowanie liturgii Mszy św. oraz za wszelkie zaangażowanie. Pamiętajmy w modlitwie za naszych biskupów, szczególnie dziś za ks. Bpa Tadeusza, który obchodzi 12 rocznicę konsekracji biskupiej.

 1. Na czas rekolekcji wielkopostnych i całego tygodnia życzymy Wam otwartości na dary Ducha Świętego, dziękujemy za wszelkie dobro i polecamy Was Bożemu miłosierdziu.