• on 21 stycznia 2018

Ogłoszenia Duszpasterskie III Niedziela Zwykła 21.01.2018 r.

Ogłoszenia Duszpasterskie III Niedziela Zwykła 21.01.2018 r.

  1. W minionym tygodniu zakończyliśmy świąteczną wizytę duszpasterską w parafii na rozpoczęcie nowego roku 2018. Dziękujemy za otwartość, dobroć i życzliwość parafian oraz za ofiary składane podczas kolędy. Podsumowanie wizyty i całego minionego roku duszpasterskiego zostanie przedstawione przez proboszcza parafii w przyszłą niedzielę na każdej Mszy św.

 

  1. Jak w każdy wtorek na godz. 8.00 nowenna do św. Antoniego.

 

  1. Comiesięczna Msza św. za wstawiennictwem św. o. Pio we wtorek, 23 stycznia o godz. 18.00. Intencje na tę Mszę można składać w zakrystii.

 

  1. W czwartek 25 stycznia, na zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan Święto nawrócenia św. Pawła. Porządek Mszy św. zwykły.

 

  1. Wydział Duszpasterstwa Ogólnego informuje, że w diecezji łomżyńskiej działa Szkoła Nowej Ewangelizacji ( SNE) wspólnoty „Theoforos” powołana przez Biskupa Łomżyńskiego Janusza Stepnowskiego w 2015 r. Formacja w Szkole Nowej Ewangelizacji obejmuje 21 kursów. Kursem inaugurującym formację w Szkole jest „Kurs Nowe Życie”, który odbędzie się w dniach od 26 do 28 stycznia w Ośrodku Caritas w Łomży (ul Rybaki). Zainteresowanych odsyłamy na stronę internetową wspólnoty „Theoforos”.

 

  1. Rusza znów w tym roku akcja „Makulatura na misje”. We wtorek będzie podstawiony kontener obok kościoła. Prosimy o zachowanie porządku przy składowaniu makulatury do kontenera i nie zostawianie jej obok oraz o wrzucanie samej makulatury bez różnych dodatków.

 

  1. Przypominamy komunikat bpa łomżyńskiego Janusza Stepnowskiego oraz Dyrektora Caritasu o przekazanie 1 % podatku dochodowego za rok 2017 na „Caritas Bliźnim” jako wybranej organizacji pożytku publicznego. Otrzymane środki, Caritas przeznaczy na dożywianie ubogich, leczenie chorych, opiekę nad bezdomnymi oraz wakacyjny wypoczynek dzieci i młodzieży. Informacje o nr KRS znajdują się na plakatach przed kościołem i w Głosie Katolickim. Za okazaną pomoc Caritas Diecezji Łomżyńskiej serdecznie dziękuje.

 

  1. Dzieciom, młodzieży i nauczycielom na czas ferii zimowych życzymy wypoczynku i Bożego błogosławieństwa, a studentom życzymy światła, mądrości i łaski Ducha Św. na czas sesji egzaminacyjnej.

 

  1. Dziękujemy za wszelkie ofiary i modlitwę. Życzymy Wam wszystkim duchowego rozwoju, radości i odwagi w nawróceniu. Niech dobry Bóg wam błogosławi pod opieką Matki Miłosierdzia.

duchowego rozwoju, radości i odwagi w nawróceniu. Niech dobry Bóg wam błogosławi pod opieką Matki Miłosierdzia.

 

   10. Ogłoszenie dla narzeczonych: Wszystkich młodych przygotowujących się do sakramentu małżeństwa prosimy o zapoznanie się z nowymi wytycznymi KEP. Informacje te, są podane na       stronie duszpasterstworodzin.lomza.pl