• on 7 stycznia 2018

Ogłoszenia duszpasterskie Niedziela Chrztu Pańskiego 07.01.2018 r.

Ogłoszenia duszpasterskie Niedziela Chrztu Pańskiego 07.01.2018r.

  1. Dzisiejsza Niedziela Chrztu Pańskiego kończy okres Narodzenia Pańskiego i rozpoczyna okres zwykły w Kościele. Jednak według tradycji można jeszcze śpiewać kolędy do Święta Ofiarowania Pańskiego, czyli do 2 lutego.

  1. Dzisiaj w I Niedzielę miesiąca mamy następujące spotkania: po Mszy o godz. 10.00 spotkanie Róży Różańcowej; po Mszy dla dzieci o godz. 11.30 spotkanie rodziców dzieci komunijnych; o godz. 16.00 spotkanie opłatkowe kółek różańcowych; o godz. 16.30 spotkanie formacyjne z katechezą dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

  1. Od jutra rozpoczynamy wizytę duszpasterską. Jest to przede wszystkim wydarzenie religijne, poprzez które otwieramy swój dom i rodzinę na posługę kapłana, i Boże błogosławieństwo. Dlatego przygotujmy się na to spotkanie poprzez przykrycie stołu, wystawienie krzyża, zapalenie świecy, przygotowanie wody święconej i Pisma świętego. Wizytę duszpasterską rozpoczniemy w następującym porządku: poniedziałek ul. Rybaki, Krzywe Koło, Woziwodzka, Plac Zielony; we wtorek 9 stycznia: ul. Senatorska, ul. Zielona, ul. Zatylna, ul. Zamiejska i ul. Radziecka; we środę 10 stycznia: ul. Długa i ul. Krótka; we czwartek 11 stycznia: Stary Rynek, ul. Zjazd, ul. Wiejska, ul. Kanalna oraz ul. Piękna bloki nr: 6, 8, 10, 12, 14; w piątek 12 stycznia: ul. Kolegialna, ul. Piękna bloki nr 16, 18, 20, 22, 26 oraz ul. Jatkowa, i ul. Rządowa 4a, 5. Rozpiska będzie dostępna na stronie internetowej oraz na tablicy ogłoszeń. Wizytę duszpasterską w tym roku rozpoczynać będziemy o godz. 15.30, czyli pół godziny wcześniej niż w latach poprzednich.

 

  1. Ogłoszenie dla narzeczonych: Wszystkich młodych przygotowujących się do sakramentu małżeństwa prosimy o zapoznanie się z nowymi wytycznymi KEP. Informacje te, są podane na stronie: www.duszpasterstworodzin.lomza.pl

  1. Na ten nowy tydzień niech towarzyszy Wam słowo Boże, które na mocy chrztu zapewnia nas o miłości Boga i wzywa nas do głoszenia Ewangelii słowem i życiem.