• on 8 kwietnia 2018

Ogłoszenia duszpasterskie Niedziela Miłosierdzia Bożego 08.04.2018 r.

Ogłoszenia duszpasterskie Niedziela Miłosierdzia Bożego 08.04.2018 r.

  1. Dzisiejsza niedziela, z polecenia samego Pana Jezusa, została ustanowiona przez papieża Jana Pawła II jako Święto Miłosierdzia i rozpoczyna w kościele Tydzień Miłosierdzia. Jest to jednocześnie patronalne święto CARITASU. Szczególne podziękowania kierujemy dziś do br. Dominika i do pań, które mu pomagają w parafialnym zespole Caritas, czyli paniom Małgorzacie, Zofii i Beacie oraz katechetkom, które prowadzą Szkolne Koła caritasu. Ofiary zbierane dzisiaj do puszek przed kościołem przeznaczone będą na dzieła miłosierdzia prowadzone przez Caritas Diecezji Łomżyńskiej oraz Szkolne i Parafialne Koła Caritas.

  1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych. A o godz. 16.30 spotkanie i katecheza dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. Po wieczornej Mszy św., na godz. 19.00 zapraszamy na Modlitwę Uwielbienia prowadzoną przez naszych braci i Zespół Uwielbieniowy.

  1. Jutro obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, przełożoną z dnia 26 marca, ze względu na Wielki Tydzień, a potem Oktawę Wielkiejnocy. Porządek Mszy św. zwykły. Na Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 będzie możliwość podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, czyli 9 miesięcznej modlitwy w intencji dziecka zagrożonego aborcją. Jest to jednocześnie Dzień Świętości Życia, dlatego przypominamy wszystkim i prosimy o modlitwę w intencji ochrony życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci.

  1. Prosimy o zgłaszanie się w zakrystii Jubilatów, którym w tym roku przypada 25-lecie lub 50-lecie Sakramentu Małżeństwa. W ostatnią niedzielę czerwca za te pary małżeńskie będzie sprawowana uroczysta Msza św. z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich i jubileuszowym błogosławieństwem.

  1. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na nasz kościół i klasztor. Niech Bóg bogaty w miłosierdzie, okaże nam wszystkim bogactwo swej łaski, abyśmy za wstawiennictwem św. Jana Pawła II i św. Faustyny dostąpili obfitego błogosławieństwa pokoju i radości.