• on 29 kwietnia 2018

Ogłoszenia duszpasterskie V Niedziela Wielkanocna 29.04.2018 r.

Ogłoszenia duszpasterskie V Niedziela Wielkanocna 29.04.2018 r.

 

  1. Dzisiaj ostatnia niedziela miesiąca. Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 14.00 do 18.00.

 

  1. Miesiąc maj, który się rozpocznie w tym tygodniu, jest w polskiej tradycji miesiącem wyjątkowym, poświęconym Najświętszej Maryi Pannie. Dlatego od wtorku zapraszamy codziennie na nabożeństwa majowe o godz. 17. 30.

 

  1. W czwartek 3 maja będziemy obchodzić Uroczystość NMP Królowej Polski. Zachęcamy do wywieszenia flagi narodowej na Uroczystość Królowej Polski oraz na uroczystości państwowe w związku z 227 rocznicą uchwalenia w Polsce konstytucji nazwanej Konstytucją 3 Maja. Tego dnia o godz. 10.00 w katedrze łomżyńskiej Msza św. w intencji Ojczyzny z udziałem pocztów sztandarowych. A dzień wcześniej, czyli 2 maja, o godz. 16.00 na Starym Rynku BIAŁO – CZERWONY PIKNIK RODZINNY, na który zaprasza Prezydent Miasta Mariusz Chrzanowski. Dzisiaj również przed kościołem harcerze mają flagi polskie, które można zakupić.

 

  1. Mając na uwadze szczególny charakter dnia 4 maja – piątek, bp łomżyński Janusz Stepnowski na podstawie Kodeksu Prawa Kanonicznego, u d z i e l a d y s p e n s y od powstrzymania się od pokarmów mięsnych wszystkim wiernym Diecezji Łomżyńskiej, a także innym osobom przebywającym w tym dniu na terenie Diecezji. Zachęca jednocześnie do zastąpienia wstrzemięźliwości innymi formami pokuty, zwłaszcza uczynkami miłości i pobożności.

 

  1. W tym tygodniu przypadają Dni Odnowy Wewnętrznej, czyli I Piątek oraz I Sobota miesiąca. W piątek, ze względu na tzw. długi weekend, nie będzie dodatkowego nabożeństwa dla dzieci o godz. 16.30, tylko zapraszamy dzieci do spowiedzi po nabożeństwie majowym i na Mszę św. o godz. 18.00. W sobotę zapraszamy na Mszę św. wotywną o Niepokalanym Sercu Maryi na godz. 18.00.

 

  1. W tym tygodniu odchodzi z naszej łomżyńskiej wspólnoty br. Cezary Szcześniak, wikary klasztoru i magister postulatu. W piątek wyjeżdża na 2 – letnie studia do Rzymu. Dziękujemy br. Cezaremu za 6-letnią posługę w klasztorze i parafii oraz życzymy mu Bożej opieki i błogosławieństwa na ten nowy czas w jego życiu zakonnym.

 

  1. W przyszłą niedzielę spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania o godz. 16.30.

 

  1. W ramach akcji Makulatura na Misje jest podstawiony obok kościoła kontener na zbiórkę makulaturę. Kontener będzie stał do piątku. Prosimy o składowanie makulatury do kontenera i zachowanie porządku.

 

  1. Dziękujemy Wam za wszelkie dobro, za każdy dar serca, za ofiary składane na kościół i klasztor. Niech Bóg umocni nas wszystkich, abyśmy trwali we wspólnocie Kościoła, w jedności i w przykazania miłości. Polecamy Was wszystkich NMP Królowej Polski.