• on 7 września 2018

Ogłoszenia duszpasterskie XXII Niedziela zwykła 02.09.2018 r.

  1. Witamy serdecznie s. Elżbietę Pielak, nową organistkę w naszym kościele, i życzymy błogosławionego czasu pracy w naszej parafii.
  2. Jutro rozpoczęcie roku szkolnego. Dzieci, młodzież, nauczycieli oraz rodziców zapraszamy na Mszę św. o godz. 8.00. O godz. 9.00 Msza św. dla Szkoły Podstawowej nr 2. Poświęcenie placaków szkolnych uczniów klas pierwszych w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30.
  3. W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej, I czwartek i I piątek miesiąca.
  4. W sobotę przypada Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, czyli Matki Bożej Siewnej.
  5. Dzieci, które chcą przystąpić w przyszłym roku do I komunii św. prosimy o zgłaszanie się do kancelarii parafialnej lub u pani Małgorzaty Kneć, katechetki ze Szkoły Podstawowej nr 2. W zakrystii można pobrać formularz zgłoszeniowy do wypełnienia.
  6. Prosimy o zgłaszanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania w kancelarii parafialnej najpóźniej do niedzieli 30 września. Po tym terminie nie będziemy już przyjmować zgłoszeń.
  7. Parafia Krzyża Świętego organizuje dwudniowa pielgrzymkę pieszą do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Ludu Kurpiowskiego w Dąbrówce k. Ostrołęki. Pielgrzymka odbędzie się w dn. 8-9 września. Informacje szczegółowe w parafii Krzyża Świętego.
  8. Prezydent miasta Łomży serdecznie zaprasza na Senioradę, imprezę z okazji Łomżyńskiego Dnia Seniora. w programie znajdą się m.in.: występy zespołów muzycznych, zajęcia sportowe, porady dietetyka, warsztaty makijażu, turniej szachowy, konkursy z nagrodami. Wydarzenie to będzie miało miejsce 6 września w godzinach 12-16 na Starym Rynku.
  9. W przyszłą niedzielę będziemy gościć siostrę Zuzannę Truszkowską ze Zgromadzenia Kanoniczek Ducha Świętego. Jest to rodzona siostra naszego współbrata Pawła Truszkowskiego, który zmarł na misjach w Gabonie, a który swego czasu pracował w naszej parafii. Będzie ona mówiła o zgromadzeniu Sióstr Kanoniczek i zbierała ofiary na leczenie mamy chorej na stwardnienie rozsiane.
  10. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na utrzymanie parafii i klasztoru. Dzieciom i młodzieży rozpoczynającym nowy rok szkolny życzymy darów Ducha Świętego w zdobywaniu wiedzy i kształtowaniu swego charakteru, Nauczycielom sił do przekazywania wiedzy, a wszystkim wytrwałości w codziennej modlitwie i odwagi świadczenia o Chrystusie w Rodzinach.