• on 30 października 2022

Rocznica Poświęcenia Kościoła 30.10.2022

 1. W dzisiejszą uroczystość, dziękujemy Bogu za wszystkich, dzięki którym powstał masz kościół. Modlitwą obejmujemy zmarłych fundatorów, dobrodziejów, przyjaciół kościoła i klasztoru oraz ojców i braci zakonnych posługujących w naszym kościele.
 2. Dzisiaj Niedziela Adoracyjna. Zapraszamy na Adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie od godz. 14.00 do 18.00.
 3. We wtorek Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy św. niedzielny.
  Procesja na cmentarzu przy ul. Kopernika rozpocznie się o godzinie 11.30, po procesji w kaplicy cmentarnej zostanie odprawiona Msza Święta.
 4. W środę 2 listopada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli Dzień Zaduszny. Porządek Mszy św.: 6.30, 8.00, 10.00 i 18.00.
 5. W tym tygodniu I czwartek, I piątek I sobota miesiąca.
 6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30 spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Natomiast za dwa tygodnie w niedzielę 13 listopada po Mszy św. o godz. 13.00 spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania.   
 7. W przyszłą niedzielę o 16.00 spotkanie kółek różańcowych.
 8. W dniach 1 – 8 listopada wierni – nawiedzając kościół albo kaplicę publiczną – mogą zyskać odpust zupełny, który może być ofiarowany tylko za zmarłych. W czasie nawiedzenia świątyni lub kaplicy trzeba odmówić Ojcze nasz…, Wierzę… oraz modlitwę w intencjach Ojca Świętego. Należy przy tym być w stanie łaski uświęcającej, odrzucić przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu i przyjąć Komunię świętą tego dnia lub w najbliższym tygodniu.
  Odpust zupełny można uzyskać raz dziennie. Aby ułatwić uzyskanie odpustu zupełnego, po każdej Mszy Świętej o godzinie 18:00 zostaną otwarte klasztorne katakumby, gdzie spoczywają nasi zmarli bracia. Polecamy ich także waszej modlitwie.
 9. W listopadzie będziemy modlić się za zmarłych polecanych w wypominkach podczas modlitwy różańcowej o godz. 17.20. Msza Święta o godz. 18:00 zostanie odprawiona za zmarłych polecanych na kartkach wypominkowych. Kartki wypominkowe, na których można wpisać swoich bliskich zmarłych znajdują się na ołtarzach bocznych lub w zakrystii.
 10. Dziękując za wszelkie dobro, życzymy wam Bożego błogosławieństwa i opieki naszych świętych Patronów.