• on 30 lipca 2023

XVII Niedziela w ciągu roku 30.07.2023

  1. Dziś Niedziela Adoracyjna. Zapraszamy na adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie od godz. 14.00 do godz. 18.00.
  2. We wtorek przypada 79 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego.
  3. Piesza Pielgrzymka Łomżyńska na Jasną Górę wyruszy we wtorek po Mszy św. w Katedrze Łomżyńskiej o godz. 6.00. Od 1 do 14 sierpnia apele pielgrzymkowe bezpośrednio po zakończeniu Mszy św. o godz. 18.00.
  4. W środę przypada święto Matki Bożej Anielskiej z Porcjunkuli. Odpust można uzyskać w każdej świątyni pod zwykłymi warunkami. Porządek Mszy św. powszedni.
  5. W tym tygodniu wypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
  6. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili Święto Przemienienia Pańskiego. Tego dnia po Mszy św. o godz. 6.00 z naszego kościoła w Warszawie, wyruszy 15 Brązowa w ramach Warszawskiej Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę.
  7. Miesiąc sierpień jest miesiącem powstrzymania się od alkoholu i innych używek. Zachęcamy do podjęcia miesięcznej abstynencji. Niech ten gest będzie znakiem wrażliwości na potrzeby moralne narodu i przejawem miłości do bliskich w naszych rodzinach.
  8. Dziękujemy Wam za wszelkie dobro na rzecz naszej parafii i klasztoru. Wszystkim odpoczywającym w ramach wakacji, życzymy dobrej pogody, spokoju i umocnienia więzów małżeńskich i rodzinnych. Niech Maryja Patronka sierpniowych dni, wyprasza Wam potrzebne łaski i dary w drodze do świętości.