• on 17 września 2023

XXIV Niedziela w ciągu roku 17.09.2023

 1. W ubiegłą niedzielę miała miejsce beatyfikacja rodziny Ulmów z Markowej, wsi na podkarpaciu, którzy zginęli z rąk Niemców za pomoc Żydom. Podziękujmy Bogu za ich świadectwo wiary i miłości do Boga i drugiego człowieka, za ich przykład życia małżeńskiego i rodzinnego.
 2. Dzisiaj przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na Diecezjalne Radio Nadzieja.
 3. Jutro święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski i patrona młodzieży. Zachęcamy młodzież do powierzenia swojej młodości i wyborów życiowych jego wstawiennictwu.
 4. We wtorek nowenna do św. Antoniego o godz. 8.00. Intencje można składać w zakrystii.
 5. W czwartek święto Świętego Mateusza Apostoła i Ewangelisty
 6. W sobotę wspomnienie św. o. Pio. kapucyna. Na Mszy św. o godz. 18.00, będziemy się modlić przez Jego wstawiennictwo. Intencje można składać w zakrystii.
 7. W przyszłą niedzielę odpust ku czci św. Michała Archanioła w parafii katedralnej.
 8. Zapraszamy małżeństwa, do wstąpienia w szeregi nowego kręgu Domowego Kościoła. Aktualnie zgłosiły się dwa małżeństwa, aby nowy krąg mógł zostać utworzony potrzeba 5 małżeństw. Zainteresowanych prosimy o zgłaszanie się do
  o. Krzysztofa
 9. Na wczorajszej zbiórce rozpoczęliśmy nowy rok formacji ministranckiej w naszej parafii. Zapraszamy nowych kandydatów na ministrantów na kolejne spotkanie, które odbędzie się w najbliższą sobotę o godz. 10 w kościele. Zaproszenie kierujemy do chłopców ze szkół podstawowych, a szczególnie do tych, którzy przygotowują się lub są już po I komunii świętej.
 10. Do 23 września włącznie przyjmujemy w kancelarii parafialnej zapisy dzieci do I Komunii św. oraz młodzieży do Sakramentu Bierzmowania.
 11. Pierwsze spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św., odbędzie się w niedzielę 1 października po Mszy św. o godz. 11.30. Będzie poświecenie i wręczenie dzieciom różańców. Natomiast pierwsze spotkanie dla młodzieży do Bierzmowania w niedzielę 8 października po Mszy św. o godz. 13.00.
 12. Dziękujemy za wszelkie dobro. Niech wstawiennictwo Matki Bożej umacnia wasze serca w wierności Bożym przykazaniom.