• on 13 października 2022

XXVIII Niedziela Zwykła 09.10.2022

  1. W czwartek wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego – kapucyna, założyciela wielu Zgromadzeń zakonnych, także mieszkających i pracujących w Łomży.
  2. XXII Dzień Papieski odbędzie się w przyszłą niedzielę 16 października. Jego tegorocznym obchodom przyświecać będzie hasło „Blask prawdy”, jak słyszeliśmy w liście episkopatu. Jest to tytuł a zarazem pierwsze słowa encykliki Jana Pawła II z 1993 roku. Tradycyjnie tego dnia po Mszach św. odbędzie zbiorka środków na stypendia edukacyjne dla młodych, zdolnych niezamożnych osób.
  3. Z okazji przypadającego w tym tygodniu Dnia Edukacji Narodowej  wszystkim Nauczycielom i Wychowawcom życzymy Bożej Opieki i darów Ducha Świętego w przekazywaniu wiedzy i kształtowaniu charakteru dzieci i młodzieży. Msza św. w intencji nauczycieli będzie sprawowana w naszym kościele w niedzielę 23 października o godz. 18.00, na którą serdecznie już dziś zapraszamy.
  4. Na stolikach z prasą i ołtarzach bocznych  zostały wyłożone kartki na listopadową modlitwę za zmarłych, czyli tzw. wypominki. Wypełnione kartki prosimy składać w zakrystii.
  5. Zapraszamy codziennie na modlitwę różańcową oraz zachęcamy do odmawiania różańca także w rodzinach. Różaniec rozpoczynamy o godz. 17.25. Dzieci prowadzą modlitwę różańcową w poniedziałki i środy.
  6. Dziękujemy za wszelkie dobro i na ten nowy tydzień życzymy Bożego błogosławieństwa przez wstawiennictwo Matki Bożej Różańcowej.