• on 29 października 2023

XXX niedziela w ciągu roku 29.10.2023

  1. W dzisiejszą uroczystość,dziękujemy Bogu za wszystkich, dzięki którym powstał nasz kościół. Modlitwą obejmujemy zmarłych fundatorów, dobrodziejów, ofiarodawców kościoła i klasztoru oraz ojców i braci zakonnych posługujących w naszym kościele.
  2. Dzisiaj Niedziela Adoracyjna. Zapraszamy na Adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie od godz. 14.00 do 18.00.
  3. We środę Uroczystość Wszystkich Świętych. Uroczystość nakazana. Porządek Mszy św. niedzielny. Procesja na cmentarzu przy ul. Kopernika o godzinie 11.30.
  4. W czwartek 2 listopada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli Dzień Zaduszny. Porządek Mszy św.: 6.30, 8.00, 10.00 i 18.00.
  5. W tym tygodniu I czwartek, I piątek I sobota miesiąca.
  6. Spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św., odbędzie się za dwa tygodnie w niedzielę 12 listopada po Mszy św. o godz. 11.30.
  7. W dniach 1 i 2 listopada wierni – nawiedzając kościół albo kaplicę publiczną – mogą zyskać odpust zupełny, który może być ofiarowany tylko za zmarłych. W czasie nawiedzenia świątyni lub kaplicy trzeba odmówić Ojcze nasz…, Wierzę… oraz modlitwę w intencjach Ojca Świętego. Należy przy tym być w stanie łaski uświęcającej, odrzucić przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu i przyjąć Komunię świętą tego dnia lub w najbliższym tygodniu. Natomiast w pozostałe dni oktawy Uroczystości Wszystkich Świętych do 8 listopada można także zyskać odpust. Należy w tych dniach nawiedzić pobożnie cmentarz i pomodlić się za zmarłych oraz spełnić pozostałe zwyczajne warunki. Odpust zupełny można uzyskać raz dziennie. U nas można uzyskać odpust zupełny nawiedzając katakumby, czyli groby zmarłych braci w podziemiach naszego kościoła,  które będą otwarte po Mszy św. o godz. 18.00.
  8. W miesiącu listopadzie będziemy modlić się za zmarłych polecanych w wypominkach podczas modlitwy różańcowej o godz. 17.20 oraz podczas Mszy św. wieczornej. Kartki na wypominki można pobrać ze stolików lub w zakrystii.
  9. Dziękując za wszelkie dobro, życzymy wam Bożego błogosławieństwa i opieki naszych świętych Patronów.