• on 5 listopada 2022

XXXII Niedziela Zwykła 06.11.2022

  1. Jutro br. Piotr rozpocznie roznoszenie opłatków na stół wigilijny w naszej parafii:

poniedziałek – ul. Kaznodziejska
wtorek – ul. Rządowa 2
środa  – ul. Rządowa 4, 4a, 6
czwartek – ul. Rządowa 8, 10
piątek – ul. Rządowa 12
sobota  – ul. Rządowa 1, 5, 7, 9  

Roznoszenie opłatków będzie rozpoczynał od godz. 14.00

  1. W piątek 11 listopada w naszej Ojczyźnie będziemy obchodzić 104 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Zachęcamy do manifestacji patriotyzmu poprzez wywieszenie flag narodowych oraz modlitwę za Ojczyznę i za tych, którzy oddali swe życie za nią. Porządek Mszy św. jak w dzień powszedni. Z racji święta narodowego biskup łomżyński udziela dyspensy od obowiązku zachowania pokutnego charakteru piątku oraz od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych z zaleceniem innej formę zadośćuczynienia: np. modlitwę w intencjach Ojca Świętego, modlitwę za dusze w czyśćcu cierpiące, jałmużnę czy inne uczynki pobożności i miłości.
  2. Przez cały miesiąc listopad modlimy się za naszych bliskich zmarłych polecanych na kartkach wypominkowych, podczas modlitwy różańcowej o godz. 17.20 oraz podczas Mszy św. wieczornej. Wypominki można składać w zakrystii. Przypominamy, że modlitwa za zmarłych jest jednym z uczynków miłosierdzia co do duszy.
  3. W przyszłą niedzielę Dzień Solidarności z Kościołem prześladowanym. Zbiórka do puszek na Fundusz „Kościół w potrzebie”. W tym roku pomagamy Ukrainie.
  4. Za tydzień po Mszy św. o godz. 13.00 spotkanie młodzieży  przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania.
  5. Dziękujemy za wszelkie oznaki życzliwości, wyrażane przez modlitwę i ofiary materialne.
    Niech światło Ducha Świętego towarzyszy waszym codziennym obowiązkom i pomaga żyć wiernie Ewangelią.