• on 16 kwietnia 2023

II Niedziela Wielkanocna 16.04.2023

Niedziela Miłosierdzia Bożego

  1. Przypadająca dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego to święto patronalne Caritas. Ofiarami złożonymi do puszki po mszy św. wesprzemy działania podejmowane przez Caritas.
  2. Z przeżywaniem Święta Miłosierdzia Bożego związał Pan Jezus niezwykłe przywileje. Obiecał, że ten kto w tym dniu będzie w stanie łaski uświęcającej i przyjmie Komunie świętą, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. „Pragnę aby Święto Miłosierdzia Bożego było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz a szczególnie dla grzeszników. W tym dniu otwarte są wszelkie upusty Boże, przez które płyną łaski… wylewam całe morze łask na dusze, które zbliżają się do źródła Miłosierdzia Mojego”. Zapraszamy  do kościoła o  godzinie 15.00  na uroczystą Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Niech będzie to nasze gorące wolanie o pokój i miłosierdzie  nad nami grzesznikami.
  3. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania odbędzie się za tydzień 23 kwietnia po Mszy św. o godz. 13.00.
  4. Spotkanie rodziców i dzieci, które przygotowują się do I Komunią Św. za dwa tygodnie 30 kwietnia po Mszy św. o godz. 11.30.
  5. Dziękujemy za wszelkie oznaki życzliwości i dobra. Życzymy, aby nadchodzący tydzień obfitował w Boże błogosławieństwo.

Akt Oddania się Miłosierdziu Bożemu!  

Boże, Ojcze Miłosierny, który objawiłeś swoją miłość w Twoim Synu Jezusie Chrystusie i wylałeś ją na nas w Duchu Świętym, Pocieszycielu, Tobie zawierzamy dziś losy świata i każdego człowieka.

Pochyl się nad nami grzesznymi, ulecz naszą słabość, przezwycięż wszelkie zło, pozwól wszystkim mieszkańcom ziemi doświadczyć Twojego miłosierdzia, aby w Tobie, Trójcy Jedyny Boże, zawsze odnajdywali źródło nadziei. Ojcze Przedwieczny, dla bolesnej męki i zmartwychwstania Twego Syna, miej miłosierdzie dla nas i całego świata. Amen.