• on 19 grudnia 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 19 GRUDNIA 2021 – 4 NIEDZIELA ADWENTU

 1. Wolontariusze z Fundacji Serca Sercom rozprowadzają dziś sianko na stół wigilijny oraz ciastka własnoręcznie upieczone. Ofiary ze zbiórki będą przeznaczone na organizowane przez Fundację półkolonii dla dzieci z ubogich rodzin.
 2. W czwartek o godz. 18.00, Msza św. za wstawiennictwem św. o. Pio. Intencje można składać w zakrystii.
 3. W piątek w naszej wspólnocie imieniny obchodzą o. Adam Strojnowski, wikary klasztoru i parafii oraz br. Adam Mianowski diakon, katecheta i duszpasterz dzieci. Zapraszamy na Mszę św. w ich intencji o godz. 6.30.
 4. W piątek Wigilia. Ostatnie Roraty. O 6.05 Godzinki, o 6.30 Msza św.

W Wigilię nie będzie Mszy św. o godzinie 18.00.

Nie będzie czynna kancelaria parafialna.

Spowiedź w Wigilię od godz. 7.00 do 15.00.

Wierni polskiej tradycji zachowajmy w dzień Wigilii zwyczaj dnia postnego. Przypominamy, aby zasiadając do stołu wigilijnego zachować porządek wieczerzy wigilijnej, który jest następujący:

 • Kolęda: „Wśród nocnej ciszy”
 • Czytanie Ewangelii według św. Łukasza rozdział 2,1-20
 • Modlitwa „Ojcze nasz”
 • Łamanie się opłatkiem i składanie życzeń
 • Wspólny śpiew kolęd.

„PASTERKA” o godzinie 24.00.

 1. W sobotę Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze św. o godz. 8.30, 10.00, 11.30, 13.00 i 18.00. Nie będzie pierwszej Mszy św. o godz. 7.00.
 2. W niedzielę święto Św. Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Taca przeznaczona jest na KUL i cele edukacyjne diecezji. Msze św. w porządku niedzielnym.
 3. Opłatki i świece wigilijne można nabyć w zakrystii.
 4. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcje „Tytka charytatywna” dla potrzebujących. Bóg zapłać. Za wszystkich darczyńców będziemy się modlić podczas Pasterki.
 5. Siostry benedyktynki z Łomży, wydały kalendarz na przyszły rok z rozważaniami na każdy dzień w cenie 30 zł. Są one do nabycia w zakrystii u br. Piotra.
 1. Dziękujemy Wam za modlitwę i wsparcie materialne. Życzymy Wam, aby wieczerza wigilijna w była czasem dzielenia się miłością płynąca od Jezusa i czasem pojednania.