• on 20 marca 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 20 MARCA 2022 – 3 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Rekolekcje, które dzisiaj rozpoczynamy, potrwają do wtorku włącznie. Msze św. z nauką rekolekcyjną będą w następującym porządku.

– rano o godz. 6.30 i 8.00

– wieczorem o godz. 18.00 i 19.00

Msza św. dla Szkoły Podstawowej nr 2, od poniedziałku do środy o godz. 10.00.

W poniedziałek i wtorek ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na potrzeby klasztoru w Krynicy Morskiej, gdzie obecnie posługuje o. Waldemar.

2. Dziś po Mszy św. o godz. 11.30 spotkanie rodziców i dzieci komunijnych, a za dwa tygodnie 3 kwietnia po Mszy św. o godz. 13.00 spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

3. W piątek uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Porządek Mszy św. zwykły. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje post. Jest to też Dzień Świętości Życia. Zapraszamy do podjęcia tego dnia Dzieła Duchowej Adopcji, czyli 9 miesięcznej modlitwy w intencji dziecka zagrożonego aborcją. Deklaracje o duchowej adopcji będą wyłożone na stolikach.

4. Za tydzień zbiórka ofiar do puszek w ramach Bożonarodzeniowego Daru Serca na chore dzieci. Kwestowało będzie Szkolne Koło Caritas przy Zespole Szkół Specjalnych w Łomży.

5. W ramach Jałmużny Wielkopostnej zapraszamy do włączenia się w akcję Caritas „Tytka charytatywna”. Polega na wypełnieniu papierowej torby artykułami pierwszej potrzeby, które zostaną rozprowadzone wśród ubogich przez koło Caritas działające przy naszej parafii. Torby znajdują się przy ołtarzu św. Antoniego. Gdyby toreb zabrakło można użyć reklamówki. Zapakowaną torbę prosimy przekazać br. Dominikowi na furcie klasztornej. Przypominamy, że przy bocznym wyjściu z kościoła jest skarbona na ofiary w ramach pomocy Ukrainie.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

7. Dziękujemy Wam za wszelkie dobro i życzymy błogosławionych owoców rekolekcji.