• on 24 lipca 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 24 LIPCA 2022 – 17 NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Dziś po Mszach św. poświecenie samochodów. Można złożyć ofiary do puszki na zakup pojazdów dla polskich misjonarzy.
  1. Papież Franciszek w ubiegłym roku ustanowił nowe święto, Dzień Dziadków i Osób Starszych. Ma być ono obchodzone w 4 niedzielę lipca, czyli właśnie dzisiaj. Z tego tytułu wszystkim osobom starszym, babciom i dziadkom składamy życzenia pokoju, zdrowia, sił oraz mocnej wiary, a także Bożego błogosławieństwa przez wstawiennictwo świętych Joachima i Anny, dziadków Pana Jezusa.
  1. Z racji przypadającego w tym tygodniu wspomnienia św. Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny, nasz biskup Janusz Stepnowski zaprasza dzieci z ich dziadkami i opiekunami na spotkanie „U Babci Anny” – w ogrodach biskupich w dniu 26 lipca czyli we wtorek. Spotkanie rozpocznie się od godz. 10.00. Wejście na ogrody bramą od ul. Sadowej oraz bramami wokół Domu Księży Emerytów od ul. Giełczyńskiej i ul. Polowej. W programie spotkania: konkursy, gry i zabawy dziecięce.
  1. Jutro imieniny obchodzi o. Krzysztof Łaziński, katecheta, duszpasterz dzieci. Msza św. w jego intencji jutro o godz. 6.30.
  1. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy zapisy na 311 Warszawską Pielgrzymkę Pieszą na Jasna Górę do Kapucyńskiej Piętnastki Brązowej.
  1. Dziękujemy za modlitwę i życzliwość. Życzymy Bożego błogosławieństwa na nadchodzący tydzień i owocnego odpoczynku dla przeżywających urlopy wakacyjne. Naszym babciom i dziadkom z racji wspomnienia rodziców Matki Bożej, Joachima i Anny, życzymy obfitości Bożych darów oraz szacunku i wdzięczności wśród swoich najbliższych.